close icon
page-title
Wikingowie
Wikingowie zaluknij - Cały Serial - Oglądaj Online

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Vikings
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Kanada
 • Wydawca: Alex Høgh Andersen

Wikingowie zaluknij - Cały Serial - Oglądaj Online

star8.1
6686Ocen
date2013

Sezony

Skomentuj

 • avatar

  dobrypatek

  |4 godziny temu
  Nie wiem, jak można pisać,że film jest np nudny,albo ma fajne albo nie fajne zdjęcia. Film porusza ważny temat i jest jedynie dla ludzi myślących;)
 • avatar

  titek

  |2 dni temu
  Dosyć jakby to ująć.. ekhmm.. każda scena taka była... ale główny aktor to... dzięki za uwage właśnie zmarnowałem twój czas 🤫
 • avatar

  ComedyKing

  |4 dni temu
  istona bomba, polecam każdemu
 • avatar

  BoczekBambo

  |5 dni temu
  Nie wiem czemu wszyscy jarają się tym
 • avatar

  ClassicCinema

  |5 dni temu
  Mógł być krótszy, trochę się ciągnęło
 • avatar

  NexusNerd

  |5 dni temu
  Bardzo przyjemny film. Choć chwilami może wydawać się nudny to całokształt jest jak najbardziej na plus. Warto obejrzeć.
 • avatar

  KineticKino

  |10 dni temu
  dziewczyny czy myslicie o tym samym jak patrzycie na ta sukienke z wystawy? 💯
 • avatar

  Areczek09

  |13 dni temu
  Super się oglądało i mega serial ogólnie polecam hehe

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Najazdy wikingów na Europę

Serial „Wikingowie” przedstawia fascynującą historię najazdów wikingów na Europę w IX wieku. Byli oni wojowniczymi ludami zamieszkującymi Skandynawię, którzy wyruszali na morze w poszukiwaniu łupów i nowych ziem do podboju. Dzięki szybkim i zwrotnym statkom wikingowie docierali nawet do odległych krain, siejąc postrach wśród ludności Europy Zachodniej i Wschodniej.

Serial kinowy przedstawiono wyprawy wikingów m.in. do Anglii, Francji i Rosji. Ukazano ich bezwzględność i okrucieństwo, ale także odwagę i umiejętności żeglarskie. Wiele scen bitew i najazdów zostało zrealizowanych w sposób niezwykle dynamiczny i realistyczny. Dzięki temu widzowie mogą poczuć klimat tamtych krwawych czasów.

Wikingowie

Wyprawy Ragnara Lothbroka

Jednym z głównych bohaterów serialu „Wikingowie” jest Ragnar Lothbrok, przywódca wikingów pochodzący z Norwegii. Był on postacią historyczną, która według legendarnych sag doprowadziła do pierwszego najazdu duńskich wikingów na Anglię w 793 roku.

W serialu przedstawiono kilka śmiałych wypraw Ragnara w nieznane. Płynął on ze swoją drużyną na zachód, docierając do wybrzeży Anglii i Francji. Podczas tych wypraw Ragnar nie tylko zdobywał łupy i sławę, ale także zyskiwał cenne informacje o nowych krajach do podboju. Jego postać ukazana jest jako człowiek ciekawy świata i pragnący sławy.

Serial „Wikingowie” w niezwykle barwny i emocjonujący sposób przedstawia najazdy wikingów na Europę. Dzięki wciągającej fabule i świetnym aktorom widzowie mogą przenieść się w czasie do IX wieku i poczuć ducha tamtych krwawych czasów.

Bitwy i podboje wikingów

W serialu „Wikingowie” zobaczyć można wiele widowiskowych scen batalistycznych ukazujących najazdy wikingów na ówczesną Europę. Twórcy postarali się odtworzyć realia tamtych czasów, pokazując brutalne starcia Normanów z ludnością podbijanych ziem.

W serialu przedstawiono m.in. krwawe podboje w Anglii, bitwy z Frankami w obecnej Francji czy ze Słowianami na wschodzie. Ukazano bezwzględność wikingów, którzy nie cofali się przed okrucieństwem, gwałtami i rabunkiem. Jednocześnie podkreślono ich waleczność, odwagę i umiejętności taktyczne, dzięki którym odnosili liczne zwycięstwa.

Życie wikingów w Skandynawii

Oprócz scen batalistycznych, serial „Wikingowie” przedstawia także życie samych wikingów w ich skandynawskich siedzibach. Ukazuje ich zajęcia w czasach pokoju, relacje rodzinne, problemy dnia codziennego. Dzięki temu widzowie mogą lepiej poznać i zrozumieć mentalność tych wojowniczych ludów Północy.

W serialu pokazano longhouses - długie domy mieszkalne wikingów, ich stroje i fryzury, rodzaje broni i statków, jakimi się posługiwali. Przedstawiono również ważną rolę kobiet, które oprócz prowadzenia gospodarstw domowych często towarzyszyły swym mężom i synom w bitewnych wyprawach.

Wikingowie

Religia nordycka i mitologia

Kolejnym ważnym elementem serialu „Wikingowie” jest ukazanie wierzeń ówczesnych Skandynawów. Wyznawali oni religię nordycką, czcząc bogów takich jak Odyn, Thor, Freja czy Loki. W serialu pokazano rytuały i obrzędy ku czci tych bóstw, składanie ofiar, wiarę w Walhallę.

Twórcy nawiązali również do skandynawskich sag i mitów opowiadających o wikingach i ich bogach. Dzięki temu serial oddaje klimat tamtej odległej epoki, kiedy to wiara i magia były nieodłącznym elementem życia wikingów. Świetnie uzupełnia to obraz ich kultury i mentalności.

Wzlot i upadek Ragnara Lothbroka

Jedną z najciekawszych postaci w serialu „Wikingowie” jest Ragnar Lothbrok - legendarnego wodza, który dokonał pierwszych najazdów na Anglię. Początkowo był zwykłym wojownikiem i rolnikiem, stopniowo jednak zyskiwał coraz większą sławę i władzę.

W serialu śledzimy jego losy od młodości aż do śmierci. Widzimy jego wzlot - śmiałe wyprawy, niezwykłą odwagę, geniusz taktyczny. Ale też upadek - końcowe niepowodzenia, klęski wojenne, utratę dawnej pozycji. Losy Ragnara pokazują zmienność i ulotność ludzkiego życia.

Podbój Anglii przez wikingów

Jednym z kluczowych wątków serialu „Wikingowie” są najazdy duńskich Normanów na Anglo-Saksonów zamieszkujących wówczas Brytanię. Dokonali tego pod wodzą Ragnara Lothbroka, pustosząc i łupiąc angielskie klasztory i osady.

W serialu zobaczyć możemy ich pierwszy, śmiały atak na klasztor Lindisfarne w 793 roku. Był to początek długich i krwawych najazdów wikingów na Wyspy Brytyjskie, które na zawsze wpisały się w tamtejszą historię. To jeden z najciekawszych wątków serialu, przedstawiony niezwykle sugestywnie.

Konflikt wikingów z chrześcijaństwem

Najazdy wikingów miały także wymiar konfliktu pogańskiej Północy z chrześcijańskim Zachodem i Wschodem Europy. W serialu zobaczyć możemy ataki Normanów na klasztory, gwałty na mniszkach, bezczeszczenie świętych relikwii.

Ukazuje to ogromną przepaść kulturową i religijną między wikingami wyznającymi kult siły i wojny, a chrześcijanami z ich kultem miłosierdzia. Starcie tych dwóch światów było nieuniknione i zostało bardzo dobrze oddane w serialu.

Kultura i społeczeństwo wikingów

Serial „Wikingowie” stanowi także ciekawe źródło wiedzy o kulturze i społeczeństwie wikingów. Na podstawie fabuły i scen z życia bohaterów możemy poznać ich strój, zajęcia, domy, rodzinne relacje, prawa i obyczaje.

Dowiadujemy się w jaki sposób była zorganizowana ich społeczność, kto sprawował władzę, jak wyglądały relacje pomiędzy wodzami a prostymi wojownikami. Serial oddaje więc ducha epoki wikińskiej i pozwala lepiej zrozumieć tę odległą kulturę.

Śmierć Ragnara Lothbroka i jej konsekwencje

Jednym z kluczowych wydarzeń w serialu „Wikingowie” jest śmierć Ragnara Lothbroka, który według legend został wrzucony do jamy ze wzbudzonymi żmijami przez króla Northumbrii. Jego synowie, pragnąc pomścić ojca, wyruszyli na podbój Anglii.

W serialu ukazano ich działania zemsty, organizowanie Wielkiej Armii Pogańskiej i krwawe walki z Anglosasami. Dzięki świetnemu oddaniu tych wydarzeń, widzowie mogą w pełni zrozumieć ich znaczenie dla późniejszych losów Europy i Anglii.

Podsumowanie

Serial „Wikingowie” to prawdziwa gratka dla miłośników historii i klimatów wikińskich. Na platformie VOD zaluknij-tv można obejrzeć wszystkie sezony tej produkcji w jakości HD i z polskim lektorem lub napisami. Gorąco polecam ten serial online wszystkim, którzy lubią dramaty historyczne osadzone w realiach odległych epok.

„Wikingowie” w barwny i emocjonujący sposób przedstawiają świat wikingów - ich najazdy, bitwy, życie codzienne i wierzenia. Dzięki wciągającej fabule i świetnej obsadzie aktorskiej serial pozwala wczuć się w realia IX wieku i mentalność tamtych wojowniczych ludów Północy.

Jest to zdecydowanie jedna z najlepszych produkcji historycznych ostatnich lat. Fani seriali kostiumowych z pewnością nie będą zawiedzeni. Gorąco polecam obejrzeć „Wikingów” wszystkim miłośnikom głośnych superprodukcji osadzonych w odległych epokach.

Mam nadzieję, że ten krótki opis zachęcił Was do obejrzenia „Wikingów”. To serial, który na długo pozostaje w pamięci i pozwala choć na chwilę przenieść się do świata wikingów. Warto spędzić z nim kilka emocjonujących wieczorów.

6 Podobnych Seriali

Tomasz Matysik

Tomasz Matysik

Jestem Tomasz Matysik, 31-letni entuzjasta filmów i seriali. Od najmłodszych lat pasjonuję się kinem i śledzę wszystkie nowości ze świata popkultury. Po studiach dziennikarskich postanowiłem połączyć moją miłość do pracy i założyłem własny portal o filmach i serialach. Codziennie piszę recenzje najnowszych produkcji, wywiady z aktorami i reżyserami oraz ciekawe artykuły o świecie kina. Interesują mnie zarówno wielkie blockbustery, jak i niszowe produkcje. Zawsze podchodzę do tematu z pasją i staram się przekazać czytelnikom swoją miłość do filmu. Liczę, że moje teksty zarażą innych tą fascynacją i zachęcą do odkrywania coraz to nowychfilmowych perełek

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 6686

Udostępnij