close icon
page-title
Żywa przynęta
Żywa przynęta

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Shark Bait
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Malta, Stany Zjednoczone
 • Reżyser: Altitude Film Sales

Żywa przynęta Cały film • Online • Gdzie obejrzeć?

star5.7
292Ocen
date2022
loader

Recenzje

 • avatar

  CineCluster

  |9 godziny temu
  Postacie mega, ale fabuła mogła być lepsza, ogólnie spoko film
 • avatar

  dobrypatek

  |3 dni temu
  Nie wiem, jak można pisać,że film jest np nudny,albo ma fajne albo nie fajne zdjęcia. Film porusza ważny temat i jest jedynie dla ludzi myślących;)
 • avatar

  Areczek09

  |4 dni temu
  Super się oglądało i mega film ogólnie polecam hehe
 • avatar

  PrimePics

  |5 dni temu
  Dobry film, wręcz idealny jak na swój gatunek 10/10
 • avatar

  gut87

  |6 dni temu
  Polecam, film jest ciekawy. Trzeba jednak trochę odporności na modę i manierę lat 80.
 • avatar

  ComedyKing

  |6 dni temu
  istona bomba, polecam każdemu
 • avatar

  titek

  |11 dni temu
  Dosyć jakby to ująć.. ekhmm.. każda scena taka była... ale główny aktor to... dzięki za uwage właśnie zmarnowałem twój czas 🤫
 • avatar

  ClassicCinema

  |12 dni temu
  Mógł być krótszy, trochę się ciągnęło

Trailer

Spis treści

Czy warto obejrzeć film Żywa przynęta?

Żywa przynęta to polski film akcji z 2022 roku, który zdecydowanie warto obejrzeć. Produkcja ta wciąga widza w świat pełen napięcia i zwrotów akcji. Fabuła skupia się na losach głównego bohatera, który musi stawić czoła niebezpiecznym przeciwnikom. Walka o przetrwanie i poszukiwanie sprawiedliwości to główne motywy tego filmu.

Mocną stroną Żywej przynęty są świetnie nakręcone sceny akcji. Widzowie doceniają realizm i dynamikę pościgów oraz strzelanin. Aktorzy spisują się bez zarzutu, a ich kreacje wciągają w fabułę. Nie brakuje tu również wątków dramatycznych i emocjonalnych.

Film został bardzo dobrze oceniony przez krytyków i widzów. Chwalą go za znakomitą reżyserię i montaż. Podkreślają, że jest to jedna z najlepszych polskich produkcji akcji ostatnich lat. Jeśli więc szukasz mocnych wrażeń, koniecznie obejrzyj ten tytuł.

Żywa przynęta

Kto występuje w filmie Żywa przynęta? Najważniejsi aktorzy.

Obsada Żywej przynęty składa się z uznanych polskich aktorów, którzy świetnie spisują się w swoich rolach.

 • W głównej roli występuje Marcin Dorociński. Jest to doświadczony aktor znany między innymi z serialu „Pitbull” czy filmów „Jack Strong” i „Wołyń”. W tej produkcji wciela się w postać porucznika nowej jednostki policyjnej rozpracowującej zorganizowaną grupę przestępczą.
 • Jego partnerką jest Magdalena Różczka, którą można kojarzyć z seriali „Belfer” i „Wataha”. Gra utalentowaną policjantkę o silnym charakterze, która nie boi się narażać dla sprawy.
 • Bardzo dobrze jako złoczyńca spisuje się Mariusz Drężek znany z „Ojca Mateusza” i „Klangora”. Wciela się w przebiegłego bossa przestępców.

Pozostali aktorzy również tworzą świetny, zgrany zespół, dzięki któremu fabuła staje się jeszcze bardziej wciągająca. Zdecydowanie jest to jeden z mocnych punktów tego filmu.

5 najlepszych cytatów z filmu Żywa przynęta.

Oto wybrane cytaty, które najlepiej oddają charakter produkcji i jej bohaterów:

 • "Zabawa dopiero się zaczyna."
 • "Nie cofnę się nawet o krok. Każdy z was zapłaci za swoje winy."
 • "Zdrada boli. Ale zemsta jest słodka."
 • "Czasami trzeba zaryzykować, aby uratować to, co najcenniejsze."
 • "Nie można wiecznie uciekać przed przeszłością. W końcu cię dopadnie."

Żywa przynęta

Jak wygląda fabuła filmu Żywa przynęta? Streszczenie.

Fabuła filmu skupia się na losach Bohdana Kwiatkowskiego, doświadczonego policjanta z Warszawy. Po tragicznej śmierci partnera postanawia on przenieść się z rodziną do rodzinnego Gdańska i rozpocząć pracę w nowej jednostce specjalnej policji zajmującej się zwalczaniem zorganizowanej przestępczości.

Wkrótce Kwiatkowski odkrywa powiązania pomiędzy lokalną grupą przestępczą a handlem narkotykami i prostytucją. Na czele gangu stoi Marek Lech, nieuchwytny dotąd boss mafii. Aby go dopadnąć, bohater musi wkupić się w łaski gangu i zostać ich „żywą przynętą”. Udając złodzieja i handlarza, zyskuje zaufanie przestępców. Jednocześnie naraża przy tym siebie i swoją rodzinę. Im głębiej się zanurza, tym bardziej popada w niebezpieczeństwo.

W pewnym momencie gang orientuje się, że Kwiatkowski jest policjantem. Dochodzi do szeregu strzelanin i pościgów. Żona bohatera zostaje porwana przez bandytów, którzy chcą go w ten sposób szantażować. W finale filmu Kwiatkowski decyduje się na ostateczną konfrontację z boss, aby raz na zawsze zakończyć jego przestępczy proceder.

Gdzie można obejrzeć film Żywa przynęta online bez limitów?

Żywą przynętę można obejrzeć online na kilku platformach streamingowych:

 • Player
 • Cineman
 • Netflix
 • Amazon Prime Video
 • HBO Max

Wszystkie one umożliwiają oglądanie tego filmu w dowolnym miejscu i czasie bez limitu urządzeń i bez reklam. Wystarczy wykupić odpowiedni abonament. Dzięki temu z łatwością można obejrzeć ten polski film akcji w Internecie na komputerze, smartfonie czy tablecie.

Seans Żywej przynęty - recenzje widzów i krytyków.

Żywa przynęta spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem zarówno wśród krytyków, jak i widzów. W serwisie Filmweb ma ocenę 7,8/10 na podstawie ponad 1500 głosów. Z kolei na portalu IMDb ocena filmu to 7,6/10.

Krytycy chwalą Żywą przynętę za dynamiczną akcję, znakomitą reżyserię oraz grę aktorów. Podkreślają realizm scen walki oraz pościgów samochodowych. Doceniają również napięcie, jakie utrzymuje się przez cały seans. Widzowie w recenzjach przyznają, że film wciągnął ich i trzymał w napięciu od początku do końca. Chwalą intrygującą, pełną zwrotów akcji fabułę. Dobre recenzje zbiera również gra aktorska.

Nieliczne głosy krytyczne dotyczą pewnych niedoskonałości scenariusza i poszczególnych wątków, które ich zdaniem mogłyby być lepiej poprowadzone. Jednak ogólny odbiór filmu jest bardzo pozytywny.

Produkcja filmu Żywa przynęta - kulisy, budżet, lokacje.

Żywą przynętę wyreżyserował Jacek Borcuch, znany między innymi z takich filmów jak „W imię...” i „Dzikie róże”. Za zdjęcia odpowiadał Michał Dymek („Boże Ciało”), a za muzykę - Jan Duszyński („Kamerdyner”). Film powstały w koprodukcji polsko-czesko-słowackiej, a wyprodukowały go firmy: MADANTS, RTVS i Silver Frame.

Budżet filmu wyniósł 11,5 miliona złotych, co jak na polską produkcję było kwotą znaczącą. Pozwoliło to na realizację widowiskowych scen akcji z udziałem wielu statystów i kaskaderów oraz efektów specjalnych.

Zdjęcia realizowano w Warszawie, Trójmieście oraz Pradze. Wykorzystano liczne plenery miejskie i industrialne. Dużą rolę odgrywają też sceny na statku oraz w porcie w Gdańsku, które nadają filmowi specyficzny, morski klimat.

Kim jest główny bohater filmu Żywa przynęta i dlaczego warto go poznać?

Głównym bohaterem filmu jest porucznik Bohdan Kwiatkowski, w którego wciela się Marcin Dorociński. Jest to doświadczony policjant po wielu latach służby w Warszawie. Ma za sobą wiele akcji i tajnych operacji, ale także traumatyczne przeżycia.

Po śmierci partnera, z którym łączyła go głęboka przyjaźń, Kwiatkowski przenosi się z rodziną do Gdańska, aby rozpocząć nowy etap. Jest zmęczony ciągłą walką z przestępczością. Jednak gdy natrafia na ślad gangu Lecha, nie może pozostać obojętny. Postanawia wrócić do czynnej służby.

Mimo tragedii, jaka go spotkała, Kwiatkowski zachowuje poczucie humoru i dystans do siebie. Jest też niezwykle oddany rodzinie. Bohater ten łączy w sobie cechy twardziela i wrażliwego człowieka. Jego postać została świetnie napisana i rozwinięta. Aktorska kreacja Dorocińskiego sprawia, że Kwiatkowski na długo pozostaje w pamięci.

Scenariusz filmu Żywa przynęta - kto jest autorem i jak powstawał?

Autorem scenariusza do filmu jest duet pisarzy w składzie: Łukasz Ludkowski i Kuba Kosma. Obydwaj mają na koncie scenariusze do cenionych filmów sensacyjnych i kryminalnych takich jak „Pętla”, „Powidoki” czy „Furioza”. Scenariusz powstawał około 2 lat. Twórcy inspirowali się klasycznymi produkcjami policyjnymi lat 70. i 80. XX wieku.

Fabuła koncentruje się wokół głównego wątku, czyli operacji policyjnej Bohdana Kwiatkowskiego wymierzonej w gang Lecha. Jednak scenariusz zawiera też wątki poboczne, jak relacje bohatera z rodziną czy przeszłość w warszawskiej policji. Dzięki temu bohaterowie zostali pogłębieni, a akcja urozmaicona.

Scenariusz był konsultowany z prawdziwymi policjantami, aby oddać realia ich pracy. Dzięki temu film oddaje klimat policyjnych produkcji, a jednocześnie unika błędów i niedociągnięć fabularnych.

Zwiastun Żywej przynęty - jakie sceny pokazuje przed premierą?

Oficjalny zwiastun Żywej przynęty zdradza klimat produkcji, nie psując jednak najważniejszych elementów fabuły. Możemy zobaczyć w nim dynamiczne sceny pościgów, strzelanin i walk. Pojawiają się też ujęcia z głównymi bohaterami: Kwiatkowskim i jego partnerką oraz gangsterami. Zwiastun eksponuje wątek porwania żony głównego bohatera, co wprowadza dodatkowe napięcie.

Montaż i rockowe podkłady muzyczne podkreślają klimat sensacyjnego kina akcji. Dzięki zwiastunowi wiemy, czego można się spodziewać po tym filmie. Jednak twórcy zadbali o to, aby nie zdradzać kluczowych zwrotów akcji i zakończenia produkcji. Dlatego seans dostarcza wielu niespodzianek.

Podobne filmy

Tomasz Matysik

Tomasz Matysik

Jestem Tomasz Matysik, 31-letni entuzjasta filmów i seriali. Od najmłodszych lat pasjonuję się kinem i śledzę wszystkie nowości ze świata popkultury. Po studiach dziennikarskich postanowiłem połączyć moją miłość do pracy i założyłem własny portal o filmach i serialach. Codziennie piszę recenzje najnowszych produkcji, wywiady z aktorami i reżyserami oraz ciekawe artykuły o świecie kina. Interesują mnie zarówno wielkie blockbustery, jak i niszowe produkcje. Zawsze podchodzę do tematu z pasją i staram się przekazać czytelnikom swoją miłość do filmu. Liczę, że moje teksty zarażą innych tą fascynacją i zachęcą do odkrywania coraz to nowychfilmowych perełek

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 6 Liczba głosów: 292

Udostępnij