close icon
page-title
Wilk z Wall Street
Wilk z Wall Street

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: The Wolf of Wall Street
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Stany Zjednoczone
 • Reżyser: Red Granite Pictures

Wilk z Wall Street Cały film • Online • Gdzie obejrzeć?

star8
23196Ocen
date2013
loader

Wilk z Wall Street Recenzje

 • avatar

  ClassicCinema

  |4 godziny temu
  Mógł być krótszy, trochę się ciągnęło
 • avatar

  PrimePics

  |10 dni temu
  Dobry film, wręcz idealny jak na swój gatunek 10/10
 • avatar

  gut87

  |11 dni temu
  Polecam, film jest ciekawy. Trzeba jednak trochę odporności na modę i manierę lat 80.
 • avatar

  CineCluster

  |12 dni temu
  Postacie mega, ale fabuła mogła być lepsza, ogólnie spoko film
 • avatar

  Areczek09

  |12 dni temu
  Super się oglądało i mega film ogólnie polecam hehe
 • avatar

  ComedyKing

  |13 dni temu
  istona bomba, polecam każdemu

Wilk z Wall Street Obsada

Wilk z Wall Street Trailer

Spis treści

Jak Jordan Belfort stał się Wielkim Wilkiem z Wall Street?

Jordan Belfort to postać, która wzbudza wiele kontrowersji. Z jednej strony jawi się jako charyzmatyczny mówca i przedsiębiorca, który zbudował fortunę wartą setki milionów dolarów. Z drugiej to bezwzględny makler nastawiony na zysk za wszelką cenę. Film Martina Scorsese "Wilk z Wall Street" opowiada historię jego zawrotnego sukcesu, ale też upadku.

Wszystko zaczyna się w 1987 roku, gdy Jordan Belfort (w tej roli Leonardo DiCaprio) dostaje pracę w renomowanym domu maklerskim. Szybko okazuje się, że ma niesamowity talent do sprzedaży i zarabiania pieniędzy. Niestety, czarny czwartek na giełdzie powoduje upadek firmy. Jordan postanawia założyć własną - Stratton Oakmont. Razem ze swym przyjacielem Donniem Azoffem (Jonah Hill) zatrudnia rzesze młodych maklerów i uczy ich bezwzględnych technik manipulacji, dzięki którym oszukują inwestorów na miliony.

Stratton Oakmont szybko staje się kuźnią pieniędzy. Jordan zatrudnia setki pracowników, urządza huczne imprezy, bierze narkotyki i zdradza żonę z coraz to nowymi kobietami. Traci kontakt z rzeczywistością. Jego firma przyciąga uwagę FBI, które wszczyna śledztwo w sprawie oszustw. Czy Jordanowi uda się uniknąć konsekwencji swoich nieuczciwych praktyk? Tego dowiemy się, oglądając ten kontrowersyjny, ale i fascynujący film.

Image Wilk z Wall Street film online

Czy warto obejrzeć film o budzącym kontrowersje życiu maklera Jordana Belforta?

"Wilk z Wall Street" to produkcja, która wzbudza duże emocje. Z jednej strony pokazuje imponującą drogę człowieka od zera do finansowego imperium. Z drugiej zaś ukazuje mroczną stronę tego sukcesu - życie pełne uzależnień, zdrad, kłamstw i oszustw. Warto jednak obejrzeć ten film, aby lepiej zrozumieć mechanizmy działania świata wielkich pieniędzy i bezwzględność ludzi, dla których liczy się tylko zysk.

Ogromnym atutem produkcji jest świetna gra aktorska. Leonardo DiCaprio perfekcyjnie wciela się w postać charyzmatycznego i aroganckiego Jordana Belforta. Biegle wygłasza mowy motywacyjne, a chwilę później popada w obłęd narkotykowych imprez. Jonah Hill jako Donnie Azoff idealnie uzupełnia duet - jest zabawny, ale też przerażający w swoim braku hamulców. Warto zobaczyć ich wspólną grę i brawurowe aktorstwo.

Reżyser Martin Scorsese znany jest z mrocznych produkcji gangsterskich. Tym razem pokazuje świat przestępczości w białych kołnierzykach. Robi to w typowym dla siebie, dynamicznym stylu. "Wilk z Wall Street" to trzygodzinny rollercoaster - wciąga, szokuje, bawi i skłania do refleksji. Jeśli ktoś lubi mocne, kontrowersyjne historie, koniecznie powinien dać szansę temu tytułowi.

Wilk z Wall Street: Dlaczego warto obejrzeć ten film online z Leonardo DiCaprio?

"Wilk z Wall Street" to jeden z najgłośniejszych filmów w karierze Leonardo DiCaprio. Aktor znakomicie wciela się w postać Jordana Belforta - charyzmatycznego maklera, genialnego manipulatora, ale też człowieka uzależnionego od narkotyków, seksu i pieniędzy. Jego złożona kreacja aktorska oraz fascynująca historia sprawiają, że ten tytuł warto obejrzeć online.

Film opowiada o błyskotliwym, lecz nieuczciwym finansiście, który buduje olbrzymią fortunę, wykorzystując luki w systemie i oszukując klientów. Imponująca, choć kontrowersyjna historia Jordana Belforta nabiera jeszcze większego blasku dzięki grze DiCaprio. Aktor doskonale oddaje urok, inteligencję i bezwzględność głównego bohatera. Dodaje mu jednak człowieczeństwa poprzez pokazanie uzależnień i problemów życiowych.

Obok Leonarda świetnie prezentuje się Jonah Hill jako Donnie Azoff, najlepszy przyjaciel i wspólnik Jordana. Ich duet gwarantuje niezliczone zabawne sceny, choć nie brakuje też mroku. Całość uzupełniają występy Matthew McConaugheya, Margot Robbie czy Jeana Dujardina. Reżyseria Martina Scorsese sprawia, że seans jest ekscytujący od pierwszej do ostatniej minuty. Jeśli ktoś szuka ambitnej rozrywki z mocnymi aktorstwami, "Wilk z Wall Street" to strzał w dziesiątkę.

Image Wilk z Wall Street 2013

Aktorzy w filmie Wilk z Wall Street: Kto grał główne role i dlaczego doskonale się spisali?

Jednym z największych atutów filmu "Wilk z Wall Street" jest świetna obsada. W roli głównej wystąpił Leonardo DiCaprio, który idealnie wcielił się w postać charyzmatycznego i bezwzględnego Jordana Belforta. Jego ekranowym partnerem był Jonah Hill jako niezrównoważony, lecz genialnie zabawny Donnie Azoff. Pozostałe role również obsadzono trafnie.

Matthew McConaughey jako Mark Hanna, mentor Jordana z Wall Street, w krótkim, ale bardzo charakterystycznym epizodzie pokazuje młodemu bohaterowi mechanizmy działania maklerów. Świetnie odnalazła się Margot Robbie w roli pięknej, acz naiwnej żony Belforta. Na ekranie iskrzy chemia między nią a DiCaprio. W filmie pojawia się też Jean Dujardin ("Artysta") w roli szwajcarskiego bankiera, idealnie oddając europejski styl bycia.

Największe brawa należą się jednak DiCaprio i Hillowi. Ich energetyczna, pełna emocji gra sprawia, że seans mija zawrotnie szybko. Aktorzy świetnie oddają euforię, ale też degrengoladę bohaterów. Dlatego obsada "Wilka z Wall Street" jest tak uniwersalnie chwalona - po prostu ciężko wyobrazić sobie lepszy duet aktorski do tych ról.

Fabuła Wilka z Wall Street: Opowieść o życiu i upadku słynnego maklera giełdowego

"Wilk z Wall Street" to opowieść inspirowana autentyczną historią Jordana Belforta - maklera, który w latach 90. stał się "królem" Wall Street, prowadząc nieuczciwe interesy i budując finansowe imperium. Jego błyskotliwa kariera pełna nielegalnych praktyk zakończyła się głośnym upadkiem.

Wszystko zaczyna się, gdy Jordan (Leonardo DiCaprio) dostaje pracę w renomowanym domu maklerskim. Szybko okazuje się, że ma talent do zarabiania pieniędzy. Niestety, czarny czwartek powoduje bankructwo firmy. Jordan nie zraża się i założył własną - Stratton Oakmont. Razem z Donniem Azoffem (Jonah Hill) tworzy armię bezwzględnych sprzedawców, wykorzystujących nielegalne techniki manipulacji.

Ich kontrowersyjne interesy przynoszą setki milionów zysku. Jordan popada w uzależnienia, zdrady i obłędne imprezy. Traci kontakt z rzeczywistością. Tymczasem FBI zaczyna interesować się działalnością Stratton Oakmont. Czy Jordan uniknie konsekwencji swoich oszustw? Tego dowiemy się, śledząc losy kontrowersyjnego bohatera w tym fascynującym filmie.

Cytaty z Wilka z Wall Street, które na długo zapadają w pamięć i pobudzają do myślenia

Film "Wilk z Wall Street" obfituje w wiele chwytliwych i celnych cytatów. Oto kilka z nich:

 • "Nie bądźmy frajerami tu, gdzie każdy inny próbuje zarobić pieniądze." - główny bohater Jordan Belfort
 • "Nie wiesz, jak żyć. Wiesz tylko, jak się bogacić." - żona Jordana do męża
 • "Świat należy do optymistów." - Jordan do pracowników firmy
 • "Mam wyjątkowy dar. Jestem w stanie sprzedać każdemu ludziom każdą rzecz, której tylko zapragną." - Jordan Belfort
 • "Wiem, że kokaina odgrywa tu sporą rolę, ale nie mogę pozbyć się wrażenia, że pod tym wszystkim kryje się coś jeszcze." - pracownik FBI o Jordanie

Te i wiele innych poruszających cytatów sprawia, że "Wilk z Wall Street" na długo pozostaje w pamięci i skłania do refleksji nad moralnością w świecie finansów. To film, który pobudza intelekt i zmusza do myślenia.

Podobne filmy do Wilk z Wall Street

Tomasz Matysik

Tomasz Matysik

Jestem Tomasz Matysik, 31-letni entuzjasta filmów i seriali. Od najmłodszych lat pasjonuję się kinem i śledzę wszystkie nowości ze świata popkultury. Po studiach dziennikarskich postanowiłem połączyć moją miłość do pracy i założyłem własny portal o filmach i serialach. Codziennie piszę recenzje najnowszych produkcji, wywiady z aktorami i reżyserami oraz ciekawe artykuły o świecie kina. Interesują mnie zarówno wielkie blockbustery, jak i niszowe produkcje. Zawsze podchodzę do tematu z pasją i staram się przekazać czytelnikom swoją miłość do filmu. Liczę, że moje teksty zarażą innych tą fascynacją i zachęcą do odkrywania coraz to nowychfilmowych perełek

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 23196

Udostępnij