close icon
page-title
Soul of a Nation Presents: Sound of Freedom – A Juneteenth Celebration
Soul of a Nation Presents: Sound of Freedom – A Juneteenth Celebration

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Soul of a Nation Presents: Sound of Freedom – A Juneteenth Celebration
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Stany Zjednoczone
 • Reżyser: ABC News

Soul of a Nation Presents: Sound of Freedom – A Juneteenth Celebration Cały film • Online • Gdzie obejrzeć?

star0
date2022
loader

Recenzje

 • avatar

  ClassicCinema

  |10 godziny temu
  Mógł być krótszy, trochę się ciągnęło
 • avatar

  Areczek09

  |3 dni temu
  Super się oglądało i mega film ogólnie polecam hehe
 • avatar

  gut87

  |5 dni temu
  Polecam, film jest ciekawy. Trzeba jednak trochę odporności na modę i manierę lat 80.
 • avatar

  ComedyKing

  |5 dni temu
  istona bomba, polecam każdemu
 • avatar

  titek

  |11 dni temu
  Dosyć jakby to ująć.. ekhmm.. każda scena taka była... ale główny aktor to... dzięki za uwage właśnie zmarnowałem twój czas 🤫
 • avatar

  PrimePics

  |12 dni temu
  Dobry film, wręcz idealny jak na swój gatunek 10/10
 • avatar

  CineCluster

  |13 dni temu
  Postacie mega, ale fabuła mogła być lepsza, ogólnie spoko film

Spis treści

Gdzie obejrzeć Soul of a Nation Presents: Sound of Freedom?

Film dokumentalny Soul of a Nation Presents: Sound of Freedom – A Juneteenth Celebration został wyprodukowany przez ABC News i miał swoją premierę 17 czerwca 2022 roku. Niestety nie trafił jeszcze do regularnej dystrybucji w Polsce i nie można go obejrzeć w kinach ani platformach VOD.

Jednak fani dobrego kina dokumentalnego mogą mieć nadzieję, że film wkrótce będzie dostępny także dla polskich widzów. Warto śledzić informacje na temat dystrybucji w naszym kraju, aby jak najszybciej móc zobaczyć ten obiecujący tytuł o święcie Juneteenth.

Soul of a Nation Presents: Sound of Freedom – A Juneteenth Celebration

Czy warto obejrzeć Soul of a Nation Presents: Sound of Freedom? Recenzje

Soul of a Nation Presents: Sound of Freedom spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem krytyków i widzów w USA. Film dokumentuje wyjątkowe wydarzenie muzyczne z okazji święta Juneteenth, upamiętniającego zniesienie niewolnictwa w Stanach Zjednoczonych.

Występy takich artystów jak Mickey Guyton, Willie Jones czy Maverick City Music spotkały się z entuzjazmem publiczności. Recenzenci chwalą wspaniałą atmosferę koncertu i wzruszające interpretacje utworów o wolności.

Film został okrzyknięty fantastycznym hołdem dla czarnoskórych artystów i ważnym głosem w dyskusji o rasizmie w USA. Zdecydowanie warto go obejrzeć, aby lepiej zrozumieć dziedzictwo niewolnictwa i walkę o równość.

Soul of a Nation Presents: Sound of Freedom – fabuła i opis filmu

Soul of a Nation Presents: Sound of Freedom to film dokumentujący wyjątkowy koncert z okazji święta Juneteenth, który odbył się w Hollywood Bowl w Los Angeles 19 czerwca 2021 roku.

Wystąpiła na nim czołówka czarnoskórych artystów, którzy zaprezentowali inspirujące interpretacje utworów o walce z niewolnictwem i rasizmem. Nie zabrakło gospel, R&B, hip-hopu czy bluesa. Publiczność mogła usłyszeć takie gwiazdy jak Mickey Guyton, Yolanda Adams, Billy Porter czy Robert Glasper Experiment.

Film pokazuje nie tylko przebieg koncertu, ale także kulisy jego przygotowań. Twórcy przeplatają występy artystyczne z historiami bohaterów walki o równość. Obraz ukazuje ciągłą aktualność problemu rasizmu w USA i wagę dziedzictwa niewolnictwa.

Soul of a Nation Presents: Sound of Freedom – A Juneteenth Celebration

Najlepsze cytaty z Sound of a Nation Presents: Sound of Freedom

Sound of a Nation Presents: Sound of Freedom zawiera wiele poruszających i inspirujących cytatów na temat walki z niesprawiedliwością rasową. Oto kilka z najmocniejszych:

 • "Nasze marzenia nie mogą być ograniczone przez to, kim jesteśmy. To my decydujemy, kim możemy się stać." - Michelle Obama
 • "Jeśli nie podejmiemy walki dziś, jutro może być za późno." - Martin Luther King Jr.
 • "Wolność to nie prezent, to codzienna walka." - Angela Davis
 • "Żadna rasa nie może wyzwolić się kosztem drugiej." - Nelson Mandela

Te słowa idealnie oddają ducha walki o równość i sprawiedliwość społeczną. Zachęcają do działania i nieustannego dążenia do realizacji ideałów wolności i równości.

Najważniejsi aktorzy występujący w Soul of a Nation Presents: Sound of Freedom

Soul of a Nation Presents: Sound of Freedom to film dokumentalny, więc trudno mówić o aktorach w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Jednak na scenie wystąpili wybitni artyści, których występy stanowią o sile tego obrazu. Oto najważniejsze postacie:

 • Mickey Guyton - piosenkarka country, autorka poruszających utworów o nierównościach rasowych
 • Yolanda Adams - legenda gospel, zdobywczyni nagrody Grammy
 • Robert Glasper - pianista jazzowy
 • Billy Porter - aktor i wokalista, zdobywca Emmy i Grammy
 • Wille Jones - młoda gwiazda country
 • Maverick City Music - zespół grający gospel i worship

To tylko część niezwykle utalentowanych artystów, którzy swoją muzyką opowiadają poruszającą historię walki o wolność i równość.

Dlaczego warto obejrzeć Soul of a Nation Presents: Sound of Freedom?

Jest wiele powodów, dla których warto zobaczyć ten film dokumentalny. Po pierwsze, przybliża on historię święta Juneteenth i znaczenie walki z niewolnictwem w USA. Po drugie, pokazuje jak ważną rolę w tej walce odgrywała zawsze muzyka i sztuka.

Po trzecie, daje szansę usłyszeć fantastyczne występy utalentowanych artystów, grających gospel, bluesa, R&B czy hip-hop. Po czwarte wreszcie, przekazuje uniwersalne przesłanie o dążeniu do równości i sprawiedliwości społecznej.

Obraz łączy rozrywkę z ważnym komentarzem społecznym. Pokazuje, że muzyka może inspirować do walki z niesprawiedliwością i jednoczyć ludzi ponad podziałami. Gorąco polecamy ten film wszystkim miłośnikom ambitnego kina.

Scenariusz i produkcja Soul of a Nation Presents: Sound of Freedom

Za scenariusz i produkcję Soul of a Nation Presents: Sound of Freedom odpowiada zespół ABC News. Film powstał jako część cyklu specjalnych programów stacji poświęconych historii i kulturze czarnoskórych Amerykanów.

Reżyserami są Oscar Rousseau, Bianca Barnes i Quinn M. Williams. Za zdjęcia odpowiada Jon Silpayamanant. Montażem zajęli się Matt McDonald i Jason Samuels.

Film kręcono przez dwa dni - 18 i 19 czerwca 2021 roku w Hollywood Bowl. Rejestrowano zarówno przygotowania, próby, jak i finałowy koncert. Wykorzystano kamery i techniki charakterystyczne dla produkcji telewizyjnych.

Dzięki temu udało się oddać niepowtarzalną atmosferę wydarzenia i energię występów artystów. Film z pewnością przypadnie do gustu fanom koncertowych produkcji dokumentalnych.

Zwiastun filmu Soul of a Nation Presents: Sound of Freedom – co zobaczymy?

Choć film na razie nie doczekał się oficjalnej dystrybucji w Polsce, to w Internecie można obejrzeć krótkie fragmenty i zapowiedzi. Dają one pewien pogląd na to, czego możemy spodziewać się po seansie.

Przede wszystkim zobaczymy koncertowe występy utalentowanych artystów wykonujących poruszające utwory o wolności i walce z rasizmem. Usłyszymy gospel, blues, R&B czy hip-hop. Do tego będą wywiady i historie bohaterów walki o równość.

Film odda radosną i optymistyczną atmosferę święta Juneteenth, które celebrowało zniesienie niewolnictwa. Z pewnością dostarczy wzruszeń i skłoni do przemyśleń na ważne tematy. Gorąco polecamy, jak tylko będzie dostępny!

Podobne filmy

Tomasz Matysik

Tomasz Matysik

Jestem Tomasz Matysik, 31-letni entuzjasta filmów i seriali. Od najmłodszych lat pasjonuję się kinem i śledzę wszystkie nowości ze świata popkultury. Po studiach dziennikarskich postanowiłem połączyć moją miłość do pracy i założyłem własny portal o filmach i serialach. Codziennie piszę recenzje najnowszych produkcji, wywiady z aktorami i reżyserami oraz ciekawe artykuły o świecie kina. Interesują mnie zarówno wielkie blockbustery, jak i niszowe produkcje. Zawsze podchodzę do tematu z pasją i staram się przekazać czytelnikom swoją miłość do filmu. Liczę, że moje teksty zarażą innych tą fascynacją i zachęcą do odkrywania coraz to nowychfilmowych perełek

Oceń film

outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 0 Liczba głosów: 0

Udostępnij