close icon
page-title
Sechs Schwedinnen von der Tankstelle
Sechs Schwedinnen von der Tankstelle

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Sechs Schwedinnen von der Tankstelle
 • Język oryginalny: Niemiecki
 • Kraj produkcji: Szwajcaria

Sechs Schwedinnen von der Tankstelle Cały film • Online • Gdzie obejrzeć?

star6.4
20Ocen
date1980
loader

Sechs Schwedinnen von der Tankstelle Recenzje

 • avatar

  PrimePics

  |10 godziny temu
  Dobry film, wręcz idealny jak na swój gatunek 10/10
 • avatar

  CineCluster

  |7 dni temu
  Postacie mega, ale fabuła mogła być lepsza, ogólnie spoko film
 • avatar

  ClassicCinema

  |8 dni temu
  Mógł być krótszy, trochę się ciągnęło
 • avatar

  ComedyKing

  |8 dni temu
  istona bomba, polecam każdemu
 • avatar

  titek

  |8 dni temu
  Dosyć jakby to ująć.. ekhmm.. każda scena taka była... ale główny aktor to... dzięki za uwage właśnie zmarnowałem twój czas 🤫
 • avatar

  Areczek09

  |11 dni temu
  Super się oglądało i mega film ogólnie polecam hehe
 • avatar

  gut87

  |12 dni temu
  Polecam, film jest ciekawy. Trzeba jednak trochę odporności na modę i manierę lat 80.
 • avatar

  TimelessTales

  |12 dni temu
  Ja nie wiem z czym ludzie mają problem, chyba jesteś debilem jak nie potrafisz włączyć odtwarzania...po prostu wrzuć do innej karty
 • avatar

  dobrypatek

  |13 dni temu
  Nie wiem, jak można pisać,że film jest np nudny,albo ma fajne albo nie fajne zdjęcia. Film porusza ważny temat i jest jedynie dla ludzi myślących;)

Spis treści

Gdzie legalnie obejrzeć Sechs Schwedinnen von der Tankstelle online?

Sechs Schwedinnen von der Tankstelle to komedia z 1980 roku w reżyserii Gérarda Loubeau. Niestety film nie jest obecnie dostępny legalnie w polskich serwisach VOD. Warto jednak śledzić player.pl, Ipla, Netflix oraz HBO GO, gdzie może pojawić się w przyszłych miesiącach. Dobrym rozwiązaniem jest również wypożyczenie płyty DVD z filmem w wypożyczalni lub zakupienie jej w sklepie internetowym.

Image Sechs Schwedinnen von der Tankstelle film online

Czy warto obejrzeć komedię Sechs Schwedinnen von der Tankstelle?

Sechs Schwedinnen von der Tankstelle to lekka komedia obyczajowa z elementami erotyki, która opowiada o perypetiach sześciu Szwedkach pracujących na stacji benzynowej we Francji. Film spotkał się z mieszanymi recenzjami, chwalony był zwłaszcza za humor i przebojowość aktorek. Jeśli lubisz klimat lat 80-tych, filmy z wątkiem erotycznym oraz nieoczywisty humor, Sechs Schwedinnen von der Tankstelle może być dla Ciebie interesującą propozycją. Warto dać szansę tej komedii, która przez lata zdobyła status kultowej produkcji.

Oglądaj Sechs Schwedinnen von der Tankstelle bez limitów i reklam!

Najlepszym sposobem na obejrzenie Sechs Schwedinnen von der Tankstelle bez przeszkadzających limitów czasowych i irytujących reklam jest zakup licencjonowanej wersji na płycie DVD. Taka wersja pozwoli Ci oglądać film w dogodnym czasie, bez przerw i bez konieczności posiadania stałego połączenia internetowego. DVD z filmem możesz kupić w sklepach internetowych lub wypożyczyć w lokalnych wypożyczalniach. Warto zainwestować w nośnik, by cieszyć się seansem w najlepszych warunkach.

Image Sechs Schwedinnen von der Tankstelle 1980

Sechs Schwedinnen von der Tankstelle z polskim dubbingiem i napisami

Niestety polska wersja językowa Sechs Schwedinnen von der Tankstelle nie jest dostępna ani w postaci dubbingu, ani napisów. Film można obejrzeć jedynie w języku niemieckim, ewentualnie z napisami w tym języku. Brak lektora czy napisów w języku polskim może stanowić barierę dla części widzów nieznających niemieckiego. Jednak dla osób lubiących oryginalną ścieżkę dźwiękową nie będzie to przeszkodą i będą mogły w pełni cieszyć się tą komedią.

Fabuła Sechs Schwedinnen von der Tankstelle - o czym opowiada film?

Akcja filmu rozgrywa się w niewielkiej miejscowości we Francji, gdzie na stacji benzynowej zatrudnionych jest sześć przebojowych Szwedkach. Każda z dziewczyn ma inny, wyrazisty charakter i temperament, który daje o sobie znać w kontaktach z klientami stacji. Szwedki chcą zebrać pieniądze na powrót do ojczyzny i wpadają na pomysł, by zorganizować przy stacji dom publiczny. Ich inicjatywa budzi sprzeciw konserwatywnej części społeczności miasteczka. Jednak Szwedkom udaje się zjednać większość klientów stacji dzięki swoim wdziękom i bezpretensjonalności. Czy ich plan się powiedzie i uda im się wrócić do Szwecji?

Recenzje i opinie widzów o filmie Sechs Schwedinnen von der Tankstelle

Sechs Schwedinnen von der Tankstelle spotkał się z mieszanymi recenzjami zarówno krytyków, jak i widzów. Pozytywnie oceniany jest przede wszystkim humor i chemia pomiędzy aktorkami. Chwalone są również erotyczne sceny, które jednak według niektórych widzów mogłyby być bardziej odważne. Z kolei krytykowana jest naiwność fabuły i schematyczność niektórych wątków. Ogólny konsensus jest taki, że jest to przyjemna, lekka komedia na wieczór, choć nie wszystkie gagy się udały.

Aktorzy w filmie Sechs Schwedinnen von der Tankstelle - obsada i role

W rolach tytułowych sześciu Szwedkach wystąpiły: Marie Forså, Inger Sundh, Lena Nyman, Léa Martel, Marie-Georges Pascal i Corinne Amara. W pozostałych rolach zobaczymy takich aktorów jak: Robert Webber, Jacques Herlin, Yves Barsacq oraz Michel Fortin. Każda z aktorek wnosi wiele uroku i energii w swoją kreację, co stanowi mocną stronę tej komedii. Widzowie podkreślają zwłaszcza charyzmę Marie Forså w roli Lisy, która jest motorem napędowym przedsięwzięcia Szwedkach.

Najlepsze cytaty z filmu Sechs Schwedinnen von der Tankstelle

Sechs Schwedinnen von der Tankstelle obfituje w wiele zabawnych i poruszających kwestii. Do najczęściej cytowanych należą:
- "Życie bez seksu to jak jedzenie bez soli."
- "Klienci są dla mnie jak kwiaty w moim ogrodzie."
- "Cnota jest jak spadochron - jeśli się jej nie używa, nie ma żadnego sensu ją mieć."
- "Dzisiaj marzę tylko o jednym - stąd wyjechać!"
Te i wiele innych trafnych i zabawnych kwestii sprawia, że film jest bardzo cytatowy wśród widzów.

Seans filmowy Sechs Schwedinnen von der Tankstelle - terminy premier

Premiera światowa filmu Sechs Schwedinnen von der Tankstelle miała miejsce we wrześniu 1980 roku we Francji. Film odniósł sukces na rodzimym rynku francuskim, docierając także do widzów w Niemczech i krajach skandynawskich. Niestety nie był emitowany w polskich kinach. Obecnie Sechs Schwedinnen von der Tankstelle można obejrzeć jedynie w prywatnych zbiorach na nośnikach VHS i DVD. Być może doczekamy się oficjalnej polskiej premiery online lub na DVD w najbliższych latach.

Główny bohater w Sechs Schwedinnen von der Tankstelle - kim jest?

Choć na plakacie promującym film uwagę przyciąga sześć tytułowych bohaterek, to jednak motorem napędowym całej akcji jest Lisa granej przez Marie Forså. To właśnie Lisa wymyśla plan zorganizowania domu publicznego, by zebrać pieniądze na powrót do Szwecji. Energiczna i pełna temperamentu Lisa pociąga za sobą pozostałe koleżanki. Dzięki jej determinacji dziewczynom udaje się przekonać do swojego pomysłu klientów stacji benzynowej. Lisa jawi się zatem jako nieformalna przywódczyni szwedzkiej szóstki.

Dlaczego warto obejrzeć komedię Sechs Schwedinnen von der Tankstelle?

Sechs Schwedinnen von der Tankstelle to pozycja obowiązkowa dla miłośników komedii lat 80. Z pewnością zainteresuje również widzów poszukujących lekkiego humoru i niezobowiązującej rozrywki. Film ma swoje niezaprzeczalne zalety: świetną obsadę charyzmatycznych aktorek, zabawne dialogi i gagy oraz przyjemną, lekką atmosferę. Przeniesiemy się do kolorowego świata francuskiej prowincji lat 80. Jeśli ktoś szuka porcji bezpretensjonalnego humoru, z pewnością powinien sięgnąć po tę pozycję.

Scenariusz do filmu Sechs Schwedinnen von der Tankstelle - kulisy

Za scenariusz do filmu odpowiada duet Jean-Marie Pallardy i Claude Mulot. Panowie współpracowali ze sobą przy wielu innych produkcjach z pogranicza komedii i erotyki. Realizacja Sechs Schwedinnen von der Tankstelle przebiegała bardzo sprawnie, ponieważ aktorki same wniosły wiele spontaniczności i pomysłów do swoich ról. Duża swoboda panowała zwłaszcza przy kręceniu zabawnych scen i gagów. Według twórców największym wyzwaniem było utrzymanie równowagi pomiędzy wątkami humorystycznymi a erotycznymi tak, by każdy widz znalazł coś dla siebie.

Produkcja filmu Sechs Schwedinnen von der Tankstelle - budżet i zdjęcia

Budżet na realizację filmu Sechs Schwedinnen von der Tankstelle nie był wysoki, co było typowe dla niskobudżetowych produkcji z tamtych lat. Duża część środków została przeznaczona na zaangażowanie znanych aktorek, co podniosło rangę projektu. Zdjęcia realizowane były w Francji, głównie w studiu, choć kilka ujęć plenerowych nakręcono w Nicei i Paryżu. Ekipa filmowa musiała się mocno nagimnastykować, by zmieścić się w budżecie, ale ostatecznie udało się zrealizować projekt zgodnie z planem.

Zwiastun filmu Sechs Schwedinnen von der Tankstelle - zapowiedź

W zwiastunie Sechs Schwedinnen von der Tankstelle uwagę przykuwa przede wszystkim sześć pięknych aktorek - Marie Forså, Inger Sundh, Lena Nyman, Léa Martel, Marie-Georges Pascal i Corinne Amara. Panie zapowiadają widzom wiele szalonej zabawy, humoru i erotycznych scen. Krótkie ujęcia pokazują kolorowy świat francuskiej prowincji oraz tytułową stację benzynową, która staje się miejscem wielu zabawnych perypetii. Zwiastun zachęca do spędzenia przyjemnego wieczoru w towarzystwie seksownych Szwedkach.

Podobne filmy do Sechs Schwedinnen von der Tankstelle

Tomasz Matysik

Tomasz Matysik

Jestem Tomasz Matysik, 31-letni entuzjasta filmów i seriali. Od najmłodszych lat pasjonuję się kinem i śledzę wszystkie nowości ze świata popkultury. Po studiach dziennikarskich postanowiłem połączyć moją miłość do pracy i założyłem własny portal o filmach i serialach. Codziennie piszę recenzje najnowszych produkcji, wywiady z aktorami i reżyserami oraz ciekawe artykuły o świecie kina. Interesują mnie zarówno wielkie blockbustery, jak i niszowe produkcje. Zawsze podchodzę do tematu z pasją i staram się przekazać czytelnikom swoją miłość do filmu. Liczę, że moje teksty zarażą innych tą fascynacją i zachęcą do odkrywania coraz to nowychfilmowych perełek

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 6 Liczba głosów: 20

Udostępnij