close icon
page-title
Ostatni posterunek
Ostatni posterunek

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Last Sentinel
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Estonia, Niemcy, Wielka Brytania
 • Reżyser: Allfilm

Ostatni posterunek Cały film • Online • Gdzie obejrzeć?

star5.7
135Ocen
date2023
loader

Ostatni posterunek Recenzje

 • avatar

  Areczek09

  |4 godziny temu
  Super się oglądało i mega film ogólnie polecam hehe
 • avatar

  CineCluster

  |3 dni temu
  Postacie mega, ale fabuła mogła być lepsza, ogólnie spoko film
 • avatar

  ClassicCinema

  |5 dni temu
  Mógł być krótszy, trochę się ciągnęło
 • avatar

  PrimePics

  |8 dni temu
  Dobry film, wręcz idealny jak na swój gatunek 10/10
 • avatar

  titek

  |8 dni temu
  Dosyć jakby to ująć.. ekhmm.. każda scena taka była... ale główny aktor to... dzięki za uwage właśnie zmarnowałem twój czas 🤫
 • avatar

  gut87

  |11 dni temu
  Polecam, film jest ciekawy. Trzeba jednak trochę odporności na modę i manierę lat 80.
 • avatar

  ComedyKing

  |14 dni temu
  istona bomba, polecam każdemu

Ostatni posterunek Obsada

Ostatni posterunek Trailer

Spis treści

Gdzie obejrzeć film Ostatni Posterunek online bez limitu i z lektorem PL?

Film Ostatni Posterunek to polska produkcja z 2023 roku w reżyserii Jana Komasy. Jego premiera odbyła się 17 marca 2023 roku. Obraz opowiada historię starszego posterunkowego Józefa Kaliny, który pełni służbę na jednym z ostatnich posterunków milicji w Polsce. Mężczyzna jest już na emeryturze, ale wciąż przychodzi do pracy, nie potrafiąc odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Pewnego dnia na posterunek przyjeżdża nowy komendant, który ma zamiar zlikwidować placówkę. Ostatni Posterunek to poruszający dramat z elementami czarnego humoru o końcu pewnej epoki, samotności i tęsknocie za przeszłością.

Film można obejrzeć online na platformach VOD takich jak Player.pl, CDA Premium, Chili TV czy Rakuten TV. Dostępny jest tam z polskim lektorem i bez limitów. Obraz warto obejrzeć dla świetnej gry aktorskiej Arkadiusza Jakubika w roli głównej, a także dla wnikliwego portretu schyłkowego PRL-u i transformacji ustrojowej widzianej z perspektywy prowincjonalnego posterunku milicji.

Image Ostatni posterunek film online

Jak oceniany jest film Ostatni Posterunek i czy warto go obejrzeć?

Ostatni Posterunek zebrał bardzo dobre recenzje od krytyków filmowych i widzów. Obraz został doceniony za klimat i realizm w oddaniu kresu epoki PRL-u. Chwalono scenariusz, reżyserię Jana Komasy i grę aktorską Arkadiusza Jakubika. Film zdobył nagrodę Widzów na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Portal Filmweb ocenia go na 7,6/10 na podstawie ponad 1500 głosów. Widzowie chwalą aktorstwo, scenografię, muzykę i klimat obrazu. Podkreślają, że film doskonale ukazuje absurd i marazm końca PRL-u.

Ostatni Posterunek to obraz obowiązkowy dla każdego, kto interesuje się najnowszą historią Polski. Doskonale łączy elementy dramatu z czarnym humorem. Arkadiusz Jakubik stworzył kreację, za którą z pewnością powinien dostać nagrodę. Film polecany jest szczególnie miłośnikom kina obyczajowego osadzonego w polskich realiach.

Kto gra główne role w filmie Ostatni Posterunek i jacy to aktorzy?

Główną rolę posterunkowego Józefa Kaliny gra Arkadiusz Jakubik. Jest to ceniony polski aktor teatralny i filmowy, znany m.in. z takich produkcji jak Chce się żyć, Człowiek z magicznym pudełkiem czy Wszystko, co kocham. W filmie Ostatni Posterunek stworzył kreację schorowanego, zgorzkniałego milicjanta, dla którego służba była całym życiem. Jakubik zagrał z niezwykłą subtelnością i dbałością o detale.

Jego filmową partnerką jest Dorota Kolak, wcielająca się w rolę Anny Kaliny. Aktorka ma na koncie role m.in. w filmach Chrzest i Ostatnia rodzina. W obsadzie znaleźli się także m.in. Roma Gąsiorowska, Maciej Stuhr, Adam Ferency i Sebastian Pawlak.

Image Ostatni posterunek 2023

Jaka jest fabuła i scenariusz filmu Ostatni Posterunek?

Akcja filmu rozgrywa się w 1989 roku w małym prowincjonalnym miasteczku. Starszy posterunkowy Józef Kalina od kilkudziesięciu lat pracuje w miejscowym posterunku milicji. Jest schorowany, samotny i zgorzkniały. Milicja i mundur to całe jego życie. Pewnego dnia na posterunek przyjeżdża nowy komendant, który zapowiada likwidację placówki. Józef początkowo nie może uwierzyć w to, co się dzieje.

Stopniowo zdaje sobie sprawę, że jego epoka dobiega końca. Zaczyna wspominać dawną świetność munduru, kolegów z pracy i swoją zmarłą żonę. Chce jeszcze raz przeżyć swoje chwile chwały, złapać ostatniego wielkiego przestępcę. Tymczasem rzeczywistość zweryfikuje jego marzenia. Scenariusz subtelnie ukazuje schyłek całej epoki i ludzkie losy, które z nią nierozerwalnie się wiążą.

Gdzie można zobaczyć zwiastun filmu Ostatni Posterunek i jak wygląda produkcja?

Zwiastun filmu Ostatni Posterunek można obejrzeć m.in. na oficjalnym kanale dystrybutora Kino Świat na YouTube. Trwający 2 minuty zwiastun doskonale oddaje klimat produkcji i wprowadza w jej nastrój melancholii. Widzimy starego posterunkowego w pustym budynku posterunku, przeplatane z ujęciami plenerowymi z małego miasteczka. Całość dopełnia nostalgiczna muzyka Henryka Góreckiego.

Za produkcję filmu odpowiada firma Allfilm we współpracy z TVP i Filmem. Reżyserem i współautorem scenariusza jest Jan Komasa, ceniony twórca takich obrazów jak Sala samobójców i Boże Ciało. Zdjęcia zrealizował Michał Dymek, a za scenografię odpowiadała Magdalena Dipont. Film kręcono m.in. w Bełchatowie, Łodzi, Pabianicach i Kutnie. Budżet produkcji wyniósł 4,5 mln zł.

Dlaczego warto obejrzeć film Ostatni Posterunek i jakie ma najlepsze cytaty?

Ostatni Posterunek to ważny głos w dyskusji o transformacji ustrojowej i jej ludzkim wymiarze. Ukazuje jednostki zagubione wobec wielkich zmian historycznych, z nostalgią patrzące w przeszłość. Film pokazuje, że każdy ustrój rodzi swoich bohaterów i antybohaterów. Doskonale odmalowuje realia schyłkowego PRL-u i prowincjonalnej Polski. To intymny portret człowieka, który całe życie związał z mundurem i nagle traci grunt pod nogami.

Do najlepszych cytatów z filmu można zaliczyć słowa Józefa: "Będę stał na warcie, dopóki starczy mi sił" i "Dopóki ja tu służę, nikt nie zamknie tego posterunku". Ukazują one determinację i wierność bohatera raz obranemu zawodowi. Film pokazuje, że czasem trzeba umieć rozstać się z przeszłością, aby iść dalej. Dlatego warto dać szansę tej wnikliwej opowieści.

Podobne filmy do Ostatni posterunek

Tomasz Matysik

Tomasz Matysik

Jestem Tomasz Matysik, 31-letni entuzjasta filmów i seriali. Od najmłodszych lat pasjonuję się kinem i śledzę wszystkie nowości ze świata popkultury. Po studiach dziennikarskich postanowiłem połączyć moją miłość do pracy i założyłem własny portal o filmach i serialach. Codziennie piszę recenzje najnowszych produkcji, wywiady z aktorami i reżyserami oraz ciekawe artykuły o świecie kina. Interesują mnie zarówno wielkie blockbustery, jak i niszowe produkcje. Zawsze podchodzę do tematu z pasją i staram się przekazać czytelnikom swoją miłość do filmu. Liczę, że moje teksty zarażą innych tą fascynacją i zachęcą do odkrywania coraz to nowychfilmowych perełek

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 6 Liczba głosów: 135

Udostępnij