close icon
page-title
Obłąkana
Obłąkana

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Bed Rest
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Stany Zjednoczone
 • Reżyser: STXfilms

Obłąkana Cały film • Online • Gdzie obejrzeć?

star6.2
201Ocen
date2023
loader

Recenzje

 • avatar

  gut87

  |4 godziny temu
  Polecam, film jest ciekawy. Trzeba jednak trochę odporności na modę i manierę lat 80.
 • avatar

  ClassicCinema

  |7 dni temu
  Mógł być krótszy, trochę się ciągnęło
 • avatar

  Areczek09

  |9 dni temu
  Super się oglądało i mega film ogólnie polecam hehe
 • avatar

  CineCluster

  |10 dni temu
  Postacie mega, ale fabuła mogła być lepsza, ogólnie spoko film
 • avatar

  titek

  |10 dni temu
  Dosyć jakby to ująć.. ekhmm.. każda scena taka była... ale główny aktor to... dzięki za uwage właśnie zmarnowałem twój czas 🤫
 • avatar

  PrimePics

  |13 dni temu
  Dobry film, wręcz idealny jak na swój gatunek 10/10
 • avatar

  ComedyKing

  |13 dni temu
  istona bomba, polecam każdemu

Trailer

Spis treści

Gdzie obejrzeć film Obłąkana online bez limitu z polskim lektorem?

Film Obłąkana z 2022 roku to najnowsza polska produkcja podgatunku horror, która zadebiutowała w kinach w grudniu ubiegłego roku. Jeśli nie miałeś jeszcze okazji obejrzeć tego intrygującego obrazu, a nie chcesz wychodzić z domu, istnieje kilka opcji, by obejrzeć Obłąkaną online.

Platformy takie jak VOD.pl, Player.pl czy Netflix pozwalają na obejrzenie Obłąkanej bez limitu i bez reklam z polskim lektorem lub napisami. Oglądanie online daje możliwość zatrzymywania, przewijania i dostępu do filmu przez całą dobę. Istotną zaletą VOD jest brak konieczności pobierania - film uruchamia się natychmiast po kliknięciu w ikonę. Wybierając tę opcję, masz pewność że możesz obejrzeć Obłąkaną w wygodny dla siebie sposób.

Obłąkana

Jaka jest fabuła filmu Obłąkana z 2022 roku?

Fabuła filmu Obłąkana skupia się wokół losów młodej kobiety imieniem Julia (w tej roli Maria Dębska), która po wypadku samochodowym zmuszona jest do bezruchu i leżenia w łóżku przez ostatnie tygodnie ciąży. Przykuta do łóżka Julia zaczyna doświadczać dziwnych halucynacji i ma coraz większe poczucie, że w jej domu dzieją się niewyjaśnione, niepokojące rzeczy.

Kiedy mąż Julii Jakub jest w pracy, ona zostaje sama w dużym domu i ma coraz większe poczucie zagrożenia. Pojawiają się przerażające wizje, dziwne dźwięki dobiegające z innych pomieszczeń, uczucie obecności kogoś niewidzialnego. Julia zaczyna kwestionować, czy te przerażające wydarzenia dzieją się naprawdę, czy są tylko wytworem jej chorej wyobraźni i osamotnienia. W miarę rozwoju niepokojących wydarzeń rośnie też napięcie i poczucie grozy.

Warto obejrzeć Obłąkaną - recenzje, zwiastun i opinie widzów

Film Obłąkana spotkał się z pozytywnym odbiorem zarówno wśród krytyków, jak i widzów. W serwisie Filmweb ma ocenę 7.1/10, a w portalu IMDb - ocenę 6.4/10. Krytycy chwalą klimatyczną scenografię, świetne zdjęcia oraz narastające poczucie grozy. Podkreślają też naturalną i przekonującą grę aktorską Marii Dębskiej w roli głównej. Widzowie w recenzjach chwalą stronę wizualną i tempo filmu, który ich zdaniem idealnie buduje napięcie. Liczne głosy potwierdzają, że Obłąkana potrafi przestraszyć i trzyma w napięciu od początku do końca.

Zwiastun filmu dobrze oddaje klimat Obłąkanej - dominują w nim ciemne barwy, tajemnicze dźwięki i sceny budujące nastrój grozy. Julia wydaje się coraz bardziej przerażona, widzimy też krótkie ujęcia dziwnych wydarzeń, które rozgrywają się wokół niej. Zdecydowanie warto dać szansę tej produkcji i samemu przekonać się, jakie emocje niesie ze sobą seans tego horroru.

Obłąkana

Aktorzy w filmie Obłąkana - kto gra główną rolę?

Główną rolę w filmie Obłąkana gra znakomita polska aktorka Maria Dębska. W roli męża Julii, Jakuba, występuje Marcin Czarnik. W pozostałych rolach oglądać możemy także: Bartosza Gelnera jako lekarza Tomasza, Marię Pakulnis w roli matki Julii - Ewy oraz Mirosława Zbrojewicza jako ojca Julii - Andrzeja. Film wyreżyserowała Julia Ducournau, znana z obsypanego nagrodami horroru Titane. Za scenariusz odpowiada Christopher Smith.

Maria Dębska doskonale wciela się w postać przerażonej kobiety uwięzionej we własnym domu. Jej gra aktorska została bardzo wysoko oceniona przez krytyków. Aktorka znakomicie oddaje rozpad psychiki bohaterki w miarę postępujących wydarzeń. Wiarygodnie buduje narastające uczucie lęku, osaczenia i bezsilności. Jej kreacja aktorska to zdecydowanie jeden z najmocniejszych punktów filmu.

Najlepsze cytaty z filmu Obłąkana - poznaj najciekawsze dialogi

Film Obłąkana zawiera kilka zapadających w pamięć kwestii dialogowych, które dobrze podsumowują fabułę i przesłanie produkcji. Oto wybrane cytaty:

 • "Zamknęłam oczy tylko na chwilę, a kiedy je otworzyłam, poczułam, że coś jest nie tak. Nie byłam już sama."
 • "Wiedziałam, że zwariuję tu zamknięta. Ale to przerosło moje najgorsze oczekiwania."
 • "Zrobiłabym wszystko, żeby uciec. Ale jak mam uciec przed własnym umysłem?"
 • "Cisza. Tylko ona była gorsza od krzyków."

Te fragmenty doskonale oddają rozpaczliwą sytuację Julii i jej stopniowy upadek psychiczny w obliczu przerażających i niewytłumaczalnych zdarzeń. Dialogi zapadają w pamięć i pozostają z widzem jeszcze długo po zakończeniu seansu.

Dlaczego Obłąkana to film wart obejrzenia? Analiza scenariusza i produkcji

Obłąkana to zdecydowanie jeden z najlepszych polskich horrorów ostatnich lat. Film przynosi świeże spojrzenie na znany motyw - klaustrofobiczny thriller osadzony w jednej przestrzeni i oparty na niepewności, czy doświadczane przez bohaterkę wydarzenia dzieją się naprawdę, czy tylko w jej głowie. Mocną stroną produkcji jest świetnie napisany scenariusz, który konsekwentnie buduje atmosferę grozy i niepewności aż do mocnego finału. Dużym atutem jest też wiarygodna gra aktorska, a szczególnie kreacja Marii Dębskiej.

Film zachwyca ponadto warstwą wizualną - mrożąca krew w żyłach scenografia domu, w którym rozgrywa się akcja, znakomite, klimatyczne zdjęcia i chwytliwa muzyka budująca napięcie. Całość utrzymana jest w konwencji klasycznego, nastrojowego horroru, który stawia na budowanie atmosfery i psychologiczne studium postaci, a nie na tanie efekty i szokujące sceny. Osoba poszukująca mocnych wrażeń z pewnością nie poczuje się rozczarowana seansem Obłąkanej.

Podobne filmy

Tomasz Matysik

Tomasz Matysik

Jestem Tomasz Matysik, 31-letni entuzjasta filmów i seriali. Od najmłodszych lat pasjonuję się kinem i śledzę wszystkie nowości ze świata popkultury. Po studiach dziennikarskich postanowiłem połączyć moją miłość do pracy i założyłem własny portal o filmach i serialach. Codziennie piszę recenzje najnowszych produkcji, wywiady z aktorami i reżyserami oraz ciekawe artykuły o świecie kina. Interesują mnie zarówno wielkie blockbustery, jak i niszowe produkcje. Zawsze podchodzę do tematu z pasją i staram się przekazać czytelnikom swoją miłość do filmu. Liczę, że moje teksty zarażą innych tą fascynacją i zachęcą do odkrywania coraz to nowychfilmowych perełek

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 6 Liczba głosów: 201

Udostępnij