close icon
page-title
Gwiezdne wojny: część IV - Nowa nadzieja
Gwiezdne wojny: część IV - Nowa nadzieja

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Star Wars
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Stany Zjednoczone
 • Reżyser: Lucasfilm Ltd.

Gwiezdne wojny: część IV - Nowa nadzieja Cały film • Online • Gdzie obejrzeć?

star8.2
19944Ocen
date1977
loader

Gwiezdne wojny: część IV - Nowa nadzieja Recenzje

 • avatar

  dobrypatek

  |7 godziny temu
  Nie wiem, jak można pisać,że film jest np nudny,albo ma fajne albo nie fajne zdjęcia. Film porusza ważny temat i jest jedynie dla ludzi myślących;)
 • avatar

  TimelessTales

  |1 dzień temu
  Ja nie wiem z czym ludzie mają problem, chyba jesteś debilem jak nie potrafisz włączyć odtwarzania...po prostu wrzuć do innej karty
 • avatar

  titek

  |2 dni temu
  Dosyć jakby to ująć.. ekhmm.. każda scena taka była... ale główny aktor to... dzięki za uwage właśnie zmarnowałem twój czas 🤫
 • avatar

  ClassicCinema

  |4 dni temu
  Mógł być krótszy, trochę się ciągnęło
 • avatar

  CineCluster

  |5 dni temu
  Postacie mega, ale fabuła mogła być lepsza, ogólnie spoko film
 • avatar

  ComedyKing

  |12 dni temu
  istona bomba, polecam każdemu
 • avatar

  PrimePics

  |13 dni temu
  Dobry film, wręcz idealny jak na swój gatunek 10/10
 • avatar

  Areczek09

  |13 dni temu
  Super się oglądało i mega film ogólnie polecam hehe
 • avatar

  gut87

  |14 dni temu
  Polecam, film jest ciekawy. Trzeba jednak trochę odporności na modę i manierę lat 80.

Gwiezdne wojny: część IV - Nowa nadzieja Obsada

Gwiezdne wojny: część IV - Nowa nadzieja Trailer

Spis treści

Jakie wydarzenia miały miejsce w Nowej Nadziei?

Gwiezdne wojny: część IV - Nowa nadzieja to kultowa produkcja, która zapoczątkowała niezwykły fenomen w historii kina. Film przedstawia toczącą się w odległej galaktyce walkę Rebeliantów przeciwko złowrogiej potędze Imperium Galaktycznego. Luke Skywalker, zwykły chłopak wychowany na planecie Tatooine, niespodziewanie zostaje wplątany w kosmiczną rebelię, która ma na celu zniszczenie śmiercionośnej Gwiazdy Śmierci – potężnej broni Imperium.

Kluczowym wydarzeniem w Nowej Nadziei jest schwytanie Księżniczki Leii, przywódczyni Rebeliantów, przez okrutnego Lorda Vadera. Luke, kierowany przeznaczeniem, dołącza do walki u boku charyzmatycznego przemytnika Hana Solo oraz jego wiernego towarzysza Chewbaccy. Trafiają oni na legendarnego rycerza Jedi, Obi-Wana Kenobiego, który rozpoczyna szkolenie Luke'a w dziedzinie Mocy – potężnej energii obejmującej całą galaktykę.

Zwrotne punkty akcji

 • Ucieczka z Gwiazdy Śmierci Księżniczki Leii z planami jej konstrukcji
 • Śmierć Obi-Wana z rąk Dartha Vadera podczas próby ucieczki z Gwiazdy Śmierci
 • Atak Rebeliantów, w którym Luke pomaga zniszczyć Gwiazdę Śmierci, wygrywając kluczową bitwę z Imperium

Image Gwiezdne wojny: część IV - Nowa nadzieja film online

Dlaczego opowieść o Skywalkerach jest tak kultowa?

Saga Gwiezdnych Wojen zrewolucjonizowała kino przygodowe, oferując zupełnie nowy poziom widowiskowości i rozmachu. Cały film Gwiezdne wojny: część IV - Nowa nadzieja za darmo można oglądać na zaluknij.pl, jednym z wielu portali oferujących tę kultową produkcję. Jednak to, co uczyniło tę historię naprawdę wyjątkową, to uniwersalna opowieść o rodzinie, przeznaczeniu i walce dobra ze złem.

Losy rodziny Skywalkerów, a szczególnie Luke'a, budzą silne emocje u widzów. Jego duchowa przemiana z przeciętnego chłopaka w bohatera jest nie tylko wiarygodna, ale także inspirująca. Motyw przebudzenia Mocy w Luke'u i odnalezienia własnej ścieżki stał się symbolem dla milionów fanów na całym świecie. Gwiezdne wojny: część IV - Nowa nadzieja Gdzie obejrzeć za darmo to pytanie, które zadają sobie wielu miłośników tego arcydzieła.

Gdzie obejrzeć cały film Gwiezdne wojny: część IV - Nowa nadzieja za darmo?

Chociaż Nowa Nadzieja weszła na ekrany kin ponad 40 lat temu, nadal cieszy się ogromną popularnością wśród fanów na całym świecie. Dla tych, którzy chcieliby obejrzeć Gwiezdne wojny: część IV - Nowa nadzieja online za darmo, jedną z opcji jest odwiedzenie portalu zaluknij.pl. Ta platforma oferuje legalny dostęp do licznych filmów i seriali, w tym również innych części kultowej sagi. Warto jednak pamiętać, że dostępność tytułów może się zmieniać, więc najlepiej regularnie sprawdzać ich aktualną ofertę.

Kto wyreżyserował pierwsze części gwiezdnej sagi?

Sercem i duszą pierwszych filmów z kultowego cyklu Gwiezdnych Wojen był George Lucas, który wyreżyserował cztery pierwsze części sagi – Nową Nadzieję, Imperium Kontratakuje, Powrót Jedi oraz Mroczne Widmo. Lucas nie tylko stał za kamerą, ale także był pomysłodawcą całego uniwersum, scenarzystą i producentem wykonawczym większości produkcji.

Mając zaledwie 33 lata, ten utalentowany twórca zrewolucjonizował kino przygodowe, łącząc klasyczną opowieść o walce dobra ze złem z nowatorską wizją świata przyszłości. Pierwsze cztery filmy Gwiezdne wojny: część IV - Nowa nadzieja online na zaluknij.pl to jedne z najpopularniejszych pozycji na tej platformie streamingowej.

Image Gwiezdne wojny: część IV - Nowa nadzieja 1977

Jakie postacie pojawiają się w IV części Star Wars?

Nowa Nadzieja wprowadza widzów do całej galerii niezapomnianych bohaterów, którzy na stałe zapisali się w popkulturze. Czterema najważniejszymi postaciami są:

 • Luke Skywalker (Mark Hamill) – młody chłopak, który odkrywa moc Jedi w sobie i dołącza do Rebelii
 • Księżniczka Leia Organa (Carrie Fisher) – przywódczyni Sojuszu Rebeliantów
 • Han Solo (Harrison Ford) – cwaniacki przemytnik początkowo niechętny dołączenia do walk
 • Obi-Wan Kenobi (Alec Guinness) – dawny mistrz Jedi, mentor Luke'a

Nie można też zapomnieć o drugoplanowych, ale równie kultowych postaciach, takich jak wesołe droidy R2-D2 i C-3PO oraz przerażający Darth Vader – Lord Sith i główny antagonista. Cały film Gwiezdne wojny: część IV - Nowa nadzieja z lektorem pl można obejrzeć na zaluknij.pl.

W jaki sposób zainspirowany został projekt Gwiazdy Śmierci?

Gwiazda Śmierci to ikoniczna stacja kosmiczna o przerażającej mocy, będąca symbolem potęgi Imperium Galaktycznego. Jej projekt był zainspirowany kilkoma źródłami, zarówno naukowymi, jak i popkulturowymi.

Pod względem wizualnym Gwiazda Śmierci przypomina okrągłą stację kosmiczną opisaną przez Wintona Cherchill'a w opowiadaniach z początku XX wieku. Z drugiej strony jej niszczycielska funkcja była nawiązaniem do Gromu Kurzawskiego – hipotetycznej broni nuklearnej, nad którą pracowano w czasach zimnej wojny.

Jednak idea centralnej broni masowej zagłady zdolnej do unicestwiania całych planet nawiązywała również do mitycznego Oku Gromowładnego ze świata anglosaskiego fantasy. Bez względu na źródła inspiracji, Gwiezdne wojny: część IV - Nowa nadzieja z napisami pl na zaluknij.pl pokazuje, jak ikoniczka Gwiazda Śmierci stała się kamieniem milowym w historii kina.

Podobne filmy do Gwiezdne wojny: część IV - Nowa nadzieja

Tomasz Matysik

Tomasz Matysik

Jestem Tomasz Matysik, 31-letni entuzjasta filmów i seriali. Od najmłodszych lat pasjonuję się kinem i śledzę wszystkie nowości ze świata popkultury. Po studiach dziennikarskich postanowiłem połączyć moją miłość do pracy i założyłem własny portal o filmach i serialach. Codziennie piszę recenzje najnowszych produkcji, wywiady z aktorami i reżyserami oraz ciekawe artykuły o świecie kina. Interesują mnie zarówno wielkie blockbustery, jak i niszowe produkcje. Zawsze podchodzę do tematu z pasją i staram się przekazać czytelnikom swoją miłość do filmu. Liczę, że moje teksty zarażą innych tą fascynacją i zachęcą do odkrywania coraz to nowychfilmowych perełek

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 19944

Udostępnij