close icon
page-title
Faraon
Faraon

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Faraon
 • Język oryginalny: Polski
 • Kraj produkcji: Polska
 • Reżyser: WFF Lodz

Faraon Cały film • Online • Gdzie obejrzeć?

star6.7
71Ocen
date1966
loader

Recenzje

 • avatar

  titek

  |14 godziny temu
  Dosyć jakby to ująć.. ekhmm.. każda scena taka była... ale główny aktor to... dzięki za uwage właśnie zmarnowałem twój czas 🤫
 • avatar

  CineCluster

  |5 dni temu
  Postacie mega, ale fabuła mogła być lepsza, ogólnie spoko film
 • avatar

  dobrypatek

  |5 dni temu
  Nie wiem, jak można pisać,że film jest np nudny,albo ma fajne albo nie fajne zdjęcia. Film porusza ważny temat i jest jedynie dla ludzi myślących;)
 • avatar

  Areczek09

  |8 dni temu
  Super się oglądało i mega film ogólnie polecam hehe
 • avatar

  ClassicCinema

  |9 dni temu
  Mógł być krótszy, trochę się ciągnęło
 • avatar

  TimelessTales

  |9 dni temu
  Ja nie wiem z czym ludzie mają problem, chyba jesteś debilem jak nie potrafisz włączyć odtwarzania...po prostu wrzuć do innej karty
 • avatar

  gut87

  |11 dni temu
  Polecam, film jest ciekawy. Trzeba jednak trochę odporności na modę i manierę lat 80.
 • avatar

  ComedyKing

  |13 dni temu
  istona bomba, polecam każdemu
 • avatar

  PrimePics

  |14 dni temu
  Dobry film, wręcz idealny jak na swój gatunek 10/10

Spis treści

Gdzie legalnie obejrzeć film Faraon online?

Faraon to polski dramat historyczny z 1966 roku w reżyserii Jerzego Kawalerowicza. Film oparty jest na powieści Bolesława Prusa pod tym samym tytułem i opowiada o losach młodego faraona Egiptu Ramessye XIII. To absolutne arcydzieło polskiej kinematografii, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Niestety Faraon nie jest dostępny legalnie w żadnym z popularnych serwisów VOD. Warto jednak śledzić player.pl, Ipla czy Netflix, gdzie film może pojawić się w przyszłych miesiącach. Obecnie jedyną legalną opcją jest zakup płyty DVD lub Blu-ray.

Faraon

Czy warto obejrzeć polski dramat historyczny Faraon z 1966 roku?

Zdecydowanie tak! Faraon to prawdziwy klasyk polskiej kinematografii, który zachwyca i wciąga od pierwszej minuty. Film zdobył wysokie noty krytyków na całym świecie i jest uznawany za jedno z największych osiągnięć w dorobku Jerzego Kawalerowicza.

Faraon przenosi widza do starożytnego Egiptu i opowiada fascynującą historię młodego władcy Ramessyego XIII. Pełna intryg fabuła, świetne zdjęcia i klimat epoki sprawiają, że seans tego ponad 2-godzinnego dramatu mija niezwykle szybko. Warto dodać, że w filmie wystąpili wybitni polscy aktorzy, m.in. Piotr Pawłowski, Jerzy Zelnik czy Kazimierz Opaliński.

Faraon - cały film bez limitu z lektorem lub napisami w jakości HD

Choć Faraon nie jest obecnie dostępny w serwisach streamingowych, to można go obejrzeć w całości i w dobrej jakości HD, kupując oryginalną płytę DVD lub Blu-ray. Na rynku dostępne są zarówno wersje z polskim lektorem, jak i z napisami.

Seans tego ponad 2-godzinnego arcydzieła kina historycznego z 1966 roku to prawdziwa gratka dla każdego fana ambitnych produkcji. Świetna gra aktorska, wciągająca intryga na dworze faraona, wspaniałe zdjęcia - Faraon Jerzego Kawalerowicza wciąż zachwyca po latach.

Faraon

Aktorzy i fabuła filmu Faraon - sensacyjny obraz starożytnego Egiptu

Głównym bohaterem Farona jest młody władca Egiptu Ramessyes XIII, w którego genialnie wcielił się Piotr Pawłowski. U jego boku zobaczymy plejadę wybitnych aktorów, m.in. Jerzego Zelnikowskiego jako Kapłana Mefresa czy Kazimierza Opalińskiego w roli Wielkiego Skryby Samentu.

Fabuła przenosi widza do XIII wieku p.n.e. Opowieść rozpoczyna się, gdy umiera ojciec Ramessyego, faraon Seti I. Młody władca musi poradzić sobie z intrygami na dworze i spiskami możnych Egiptu. W tle rozgrywa się fascynująca historia zmagań człowieka z władzą i wpływami kapłanów. Sensacyjny scenariusz wciąga od pierwszej minuty.

Dlaczego Faraon Jerzego Kawalerowicza uznawany jest za arcydzieło polskiej kinematografii?

Faraon to bez wątpienia jeden z największych sukcesów w historii polskiego kina. Film zachwycił krytyków na całym świecie, zdobywając nagrody na festiwalach w Cannes, Wenecji i Mannheim. W 1966 roku był także polskim kandydatem do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny.

Dzieło Kawalerowicza wyróżnia się niezwykle sugestywną atmosferą i mistrzowsko oddanym klimatem starożytnego Egiptu. Dodatkowo świetna gra aktorska, wspaniałe zdjęcia i rewelacyjny scenariusz sprawiają, że jest to film, który na zawsze pozostanie w historii polskiej kinematografii.

Najlepsze cytaty i recenzje filmu Faraon - czy warto obejrzeć ten kultowy obraz?

"Monumentalne arcydzieło!" - pisał o Faraonie francuski magazyn "Cahiers du cinéma".

"Wstrząsające arcydzieło polskiego kina" - recenzował krytyk "The New York Timesa".

"Kawalerowicz stworzył dzieło, które na zawsze pozostanie w historii kina" - chwalił realizację Faraona magazyn "Sight & Sound".

Bez wątpienia Faraon Jerzego Kawalerowicza to jeden z najważniejszych i najbardziej docenianych filmów w dorobku polskiej kinematografii. Świetnie przyjęty zarówno przez krytyków, jak i widzów na całym świecie, do dziś uznawany jest za prawdziwe arcydzieło. Każdy miłośnik ambitnego kina historycznego po prostu musi go zobaczyć.

Podobne filmy

Tomasz Matysik

Tomasz Matysik

Jestem Tomasz Matysik, 31-letni entuzjasta filmów i seriali. Od najmłodszych lat pasjonuję się kinem i śledzę wszystkie nowości ze świata popkultury. Po studiach dziennikarskich postanowiłem połączyć moją miłość do pracy i założyłem własny portal o filmach i serialach. Codziennie piszę recenzje najnowszych produkcji, wywiady z aktorami i reżyserami oraz ciekawe artykuły o świecie kina. Interesują mnie zarówno wielkie blockbustery, jak i niszowe produkcje. Zawsze podchodzę do tematu z pasją i staram się przekazać czytelnikom swoją miłość do filmu. Liczę, że moje teksty zarażą innych tą fascynacją i zachęcą do odkrywania coraz to nowychfilmowych perełek

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 71

Udostępnij