close icon
page-title
Diabelska edukacja
Diabelska edukacja

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Diabelska edukacja
 • Język oryginalny: Polski
 • Kraj produkcji: Polska
 • Reżyser: Heritage Films

Diabelska edukacja Cały film • Online • Gdzie obejrzeć?

star6.3
10Ocen
date1995
loader

Recenzje

 • avatar

  titek

  |2 godziny temu
  Dosyć jakby to ująć.. ekhmm.. każda scena taka była... ale główny aktor to... dzięki za uwage właśnie zmarnowałem twój czas 🤫
 • avatar

  CineCluster

  |3 dni temu
  Postacie mega, ale fabuła mogła być lepsza, ogólnie spoko film
 • avatar

  gut87

  |5 dni temu
  Polecam, film jest ciekawy. Trzeba jednak trochę odporności na modę i manierę lat 80.
 • avatar

  ComedyKing

  |8 dni temu
  istona bomba, polecam każdemu
 • avatar

  Areczek09

  |12 dni temu
  Super się oglądało i mega film ogólnie polecam hehe
 • avatar

  ClassicCinema

  |12 dni temu
  Mógł być krótszy, trochę się ciągnęło
 • avatar

  dobrypatek

  |13 dni temu
  Nie wiem, jak można pisać,że film jest np nudny,albo ma fajne albo nie fajne zdjęcia. Film porusza ważny temat i jest jedynie dla ludzi myślących;)
 • avatar

  PrimePics

  |14 dni temu
  Dobry film, wręcz idealny jak na swój gatunek 10/10

Spis treści

Czy warto obejrzeć Diabelską edukację lektor online?

Diabelska edukacja to dramat z 1995 roku w reżyserii Michaela Hoffmana, który opowiada historię młodego Irlandczyka Stephena Daedalusa. Film został zrealizowany na podstawie powieści Jamesa Joyce'a pod tym samym tytułem i jest kontynuacją losów głównego bohatera znanego z Ulissesa.

Fabuła Diabelskiej edukacji rozgrywa się w Dublinie na przełomie XIX i XX wieku. Stephen, utalentowany poeta i artysta, nie radzi sobie z presją otoczenia, które chce go ukształtować na "porządnego" Irlandczyka. Rozczarowany hipokryzją społeczeństwa, buntuje się i wyrusza w podróż, by odnaleźć własną tożsamość. W drodze spotyka ekscentrycznych przyjaciół i mentorów, którzy pomagają mu zrozumieć, kim naprawdę jest. Ostatecznie Stephen decyduje się wyjechać do Paryża, by tam realizować swoje artystyczne marzenia.

W rolę głównego bohatera wcielił się Stephen Rea, znany m.in. z Nagiego lunchu. Obok niego w obsadzie znaleźli się m.in. Michael Gambon, Alan Rickman oraz w początkowej fazie kariery - Ethan Hawke. Zdjęcia do filmu realizowano w Dublinie, dzięki czemu widzowie mogą podziwiać nostalgiczne obrazy miasta z przełomu wieków.

Gdzie oglądać Diabelską edukację z dubbingiem w internecie bez limitu?

Diabelska edukacja to dramat obyczajowy, który mimo upływu lat nadal zachwyca głębią przekazu i kunsztem realizacji. Dzięki temu, że akcja rozgrywa się w Dublinie, film oddaje klimat miasta z przełomu wieków. Ponadczasowa historia buntu młodego artysty przeciw konwenansom z pewnością zainteresuje wielu widzów.

Fani kina obyczajowego mogą obejrzeć Diabelską edukację w internecie z polskim dubbingiem na kilku platformach streamingowych. Film dostępny jest m.in. na Netflix, HBO Max oraz Amazon Prime Video. Dzięki subskrypcjom tych serwisów można go obejrzeć bez limitów, w dogodnym dla siebie czasie. Warto dodać, że na Netflix i HBO Max dostępna jest również wersja z lektorem, dla tych którzy wolą taką formę.

Fabuła i recenzje Diabelskiej edukacji - czy film wart obejrzenia?

Fabuła Diabelskiej edukacji koncentruje się na losach utalentowanego poety Stephena Daedalusa, który buntuje się przeciw irlandzkiej mentalności i postanawia zostać artystą. Film pokazuje jego podróż w poszukiwaniu własnej tożsamości, spotkania z ekscentrycznymi mentorami oraz ostateczną decyzję o wyjeździe do Paryża. Historia Stephena ukazana jest z dbałością o detale i autentyzm epoki.

Krytycy docenili wnikliwą analizę dylematów moralnych głównego bohatera oraz misterną narrację, która wplata losy Stephena w szerszy obraz ówczesnego społeczeństwa. Chwalono także kreacje aktorskie, zwłaszcza Stephena Rei. Diabelska edukacja zebrała entuzjastyczne recenzje i jest uznawana za jeden z najlepszych ekranizacji prozy Jamesa Joyce'a. Jeśli interesujesz się dziełami tego pisarza lub po prostu doceniasz ambitne kino obyczajowe, z pewnością warto obejrzeć ten film.

Aktorzy i najlepsze cytaty z Diabelskiej edukacji - poznaj film lektor pl!

W rolę młodego poety Stephena Daedalusa wcielił się utalentowany aktor Stephen Rea. Jego kreacja została uznana za jedną z najlepszych w karierze i przyniosła mu nominację do Złotego Globu. Rea znakomicie oddał zmagania wewnętrzne i poszukiwania swojej tożsamości przez głównego bohatera.

Obok niego w filmie zagrało wielu znakomitych aktorów brytyjskich, m.in. Michael Gambon jako profesor, Alan Rickman jako przyjaciel Stephena oraz Ethan Hawke jako kolega ze studiów. Każdy z nich wniósł do produkcji charakterystyczny styl gry.

Diabelska edukacja zachwyca także celnymi dialogami i cytatami. Do najlepszych należy słynne zdanie Stephena: "Pióro jest jedyną bronią przeciw całemu światu". Film można obejrzeć z polskim lektorem i zanurzyć się w świecie młodego artysty z przełomu wieków.

Jakie tajemnice kryje główny bohater Diabelskiej edukacji?

Stephen Dedalus, główny bohater Diabelskiej edukacji, to młody utalentowany poeta, który pragnie zostać wolnym artystą. Jest introwertykiem, wrażliwym i postrzegającym świat w sposób głębszy niż jego rówieśnicy. Ma ambiwalentny stosunek do ojczyzny - kocha Irlandię, ale nie akceptuje panującego tam zakłamania i hipokryzji.

Stephen skrywa wiele tajemnic. Przede wszystkim walczy z traumą po śmierci matki, która nadal go prześladuje. Ukrywa też swoją miłość do młodej dziewczyny, którą podziwia z oddali. Największą tajemnicą są jednak jego wątpliwości dotyczące własnej seksualności. Stephen zmaga się ze swoją orientacją i poszukuje akceptacji dla swoich skłonności w konserwatywnym społeczeństwie.

Dopiero wyjazd do Paryża i życie w nowym otoczeniu pozwoli Stephenowi zaakceptować samego siebie. Jednak droga do tego jest wyboista i pełna wewnętrznych rozterek. Diabelska edukacja w przenikliwy sposób ukazuje ten proces dojrzewania.

Scenariusz i produkcja Diabelskiej edukacji - dlaczego warto obejrzeć ten film?

Scenariusz Diabelskiej edukacji powstał na podstawie głośnej powieści Jamesa Joyce'a. Udało się w nim zachować ducha oryginału i przenieść na ekran losy Stephena Dedalusa. Dialogi są niezwykle literackie, a akcja rozwija się powoli, ale konsekwentnie prowadząc widza przez kolejne etapy życia bohatera.

Film zrealizowano z dbałością o detale historyczne - stroje, scenografia i zdjęcia oddają klimat Dublinu z przełomu XIX i XX wieku. Dzięki temu Diabelska edukacja jest nie tylko opowieścią o poszukiwaniu samego siebie, ale także wnikliwym obrazem epoki.

Reżyser Michael Hoffman stworzył dzieło, które łączy walory artystyczne z głębią przekazu. Aktorzy brawurowo sportretowali postacie zmagające się z hipokryzją i ograniczeniami. Diabelska edukacja to film, który z pewnością warto obejrzeć i docenić jego walory artystyczne.

Podobne filmy

Tomasz Matysik

Tomasz Matysik

Jestem Tomasz Matysik, 31-letni entuzjasta filmów i seriali. Od najmłodszych lat pasjonuję się kinem i śledzę wszystkie nowości ze świata popkultury. Po studiach dziennikarskich postanowiłem połączyć moją miłość do pracy i założyłem własny portal o filmach i serialach. Codziennie piszę recenzje najnowszych produkcji, wywiady z aktorami i reżyserami oraz ciekawe artykuły o świecie kina. Interesują mnie zarówno wielkie blockbustery, jak i niszowe produkcje. Zawsze podchodzę do tematu z pasją i staram się przekazać czytelnikom swoją miłość do filmu. Liczę, że moje teksty zarażą innych tą fascynacją i zachęcą do odkrywania coraz to nowychfilmowych perełek

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 6 Liczba głosów: 10

Udostępnij