close icon
page-title
303. Bitwa o Anglię
303. Bitwa o Anglię

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Hurricane
 • Język oryginalny: Polski
 • Kraj produkcji: Wielka Brytania
 • Reżyser: Head Gear Films

303. Bitwa o Anglię Cały film • Online • Gdzie obejrzeć?

star5.8
159Ocen
date2018
loader

Recenzje

 • avatar

  gut87

  |9 godziny temu
  Polecam, film jest ciekawy. Trzeba jednak trochę odporności na modę i manierę lat 80.
 • avatar

  PrimePics

  |2 dni temu
  Dobry film, wręcz idealny jak na swój gatunek 10/10
 • avatar

  titek

  |3 dni temu
  Dosyć jakby to ująć.. ekhmm.. każda scena taka była... ale główny aktor to... dzięki za uwage właśnie zmarnowałem twój czas 🤫
 • avatar

  ClassicCinema

  |7 dni temu
  Mógł być krótszy, trochę się ciągnęło
 • avatar

  dobrypatek

  |7 dni temu
  Nie wiem, jak można pisać,że film jest np nudny,albo ma fajne albo nie fajne zdjęcia. Film porusza ważny temat i jest jedynie dla ludzi myślących;)
 • avatar

  ScreenSiren

  |7 dni temu
  Za każdym razem jak oglądam ten film, to mam mixed feelings, wspomnienia wracają ehh.. ale ogólnie to ok
 • avatar

  ComedyKing

  |8 dni temu
  istona bomba, polecam każdemu
 • avatar

  CineCluster

  |9 dni temu
  Postacie mega, ale fabuła mogła być lepsza, ogólnie spoko film
 • avatar

  Areczek09

  |11 dni temu
  Super się oglądało i mega film ogólnie polecam hehe
 • avatar

  TimelessTales

  |14 dni temu
  Ja nie wiem z czym ludzie mają problem, chyba jesteś debilem jak nie potrafisz włączyć odtwarzania...po prostu wrzuć do innej karty

Trailer

Spis treści

Gdzie obejrzeć film 303. Bitwa o Anglię online?

Film 303. Bitwa o Anglię to polska produkcja z 2018 roku opowiadająca o losach polskich pilotów walczących w bitwie o Anglię podczas II wojny światowej. Obraz miał swoją premierę kinową 7 września 2018 roku. Gdzie więc można obejrzeć ten film online?

303. Bitwa o Anglię jest dostępny na kilku popularnych platformach VOD w Polsce. Przede wszystkim można go znaleźć w bibliotece serwisu Netflix, gdzie jest dostępny bez dodatkowych opłat dla subskrybentów tej usługi. Film można również wypożyczyć lub kupić na platformach takich jak iTunes, Rakuten czy Chili TV. Na niektórych z tych serwisów trzeba jednak za dostęp zapłacić około 10-20 zł.

Fani, którzy wolą obejrzeć 303. Bitwa o Anglię zupełnie za darmo, mogą skorzystać z nielegalnych serwisów streamingowych udostępniających ten film. Jednak trzeba pamiętać, że korzystanie z pirackich stron jest nielegalne i niesie ze sobą ryzyko zainfekowania komputera szkodliwym oprogramowaniem.

303. Bitwa o Anglię

Jaka jest fabuła filmu 303. Bitwa o Anglię?

Fabuła filmu 303. Bitwa o Anglię koncentruje się na losach polskich lotników, którzy po klęsce wrześniowej uciekli do Wielkiej Brytanii, by tam kontynuować walkę z Niemcami. Głównym bohaterem jest Jan Zumbach, legendarny as myśliwski, który walczył w dywizjonach RAF-u podczas bitwy o Anglię.

Film przedstawia dramatyczne losy polskich pilotów, którzy dzielnie stawiali czoła przeważającym siłom niemieckiego Luftwaffe. Ukazuje ich determinację i odwagę w obliczu ogromnego zagrożenia, ale też dramaty osobiste i tęsknotę za krajem. Jednocześnie pokazuje ciepłe relacje łączące polskich i brytyjskich lotników.

Wzruszająca historia polskich pilotów przeplata się z efektownymi scenami powietrznych potyczek i walki o przetrwanie w niesprzyjających warunkach wojny. Film oddaje klimat lat 40. i realia służby w dywizjonach RAF-u. Jest hołdem dla polskich lotników walczących o wolność kraju poza jego granicami.

Dlaczego warto obejrzeć film 303. Bitwa o Anglię?

Istnieje wiele powodów, dla których warto sięgnąć po ten polski dramat wojenny. Przede wszystkim film przybliża mało znaną historię polskich lotników biorących udział w bitwie o Anglię, kluczowym starciu II wojny światowej. Ukazuje ich odwagę i poświęcenie dla sprawy wolności. Produkcję wyróżnia dbałość o historyczne realia i klimat epoki.

Ponadto, 303. Bitwa o Anglię to film z efektownymi scenami walk powietrznych i świetnymi zdjęciami lotniczymi. Pasjonaci lotnictwa z pewnością docenią widowiskowe ujęcia myśliwców Spitfire i Hurricane w akcji. Film ma też wciągającą, pełną dramatyzmu fabułę, która nie pozwala oderwać oczu od ekranu.

Wreszcie, dużym atutem produkcji jest świetna, bardzo wiarygodna gra aktorska. W rolach polskich pilotów wystąpili znakomici aktorzy, m.in. Piotr Adamczyk jako Jan Zumbach. Ich kreacje wciągają widza w świat przedstawionych wydarzeń.

303. Bitwa o Anglię

Kto grał główne role w filmie 303. Bitwa o Anglię?

Obsada filmu 303. Bitwa o Anglię składa się z plejady znanych polskich aktorów:

 • Piotr Adamczyk jako Jan Zumbach - legendarny polski pilot myśliwski, as powietrzny
 • Antoni Pawlicki jako Witold Urbanowicz - kolejny wybitny polski lotnik
 • Jacek Braciak jako Aleksander Gabszewicz - uczestnik bitwy o Anglię
 • Maciej Zakościelny jako Mieczysław Popek - polski pilot walczący w RAF-ie
 • Mateusz Więcławek jako Stanisław Blok

Za reżyserię odpowiada Denis Delic, a autorem scenariusza jest Robert Rymsza. Film jest brytyjsko-polską koprodukcją wyprodukowaną m.in. przez Krystynę Zachwatowicz - wnuczkę generała Stanisława Tatar-Zachwatowicza, jednego z pilotów 303 dywizjonu.

Jakie są najlepsze cytaty z filmu 303. Bitwa o Anglię?

Oto kilka najbardziej pamiętnych cytatów z filmu:

 • "Nie walczymy o kraj, ale o honor i godność. Bez tych wartości człowiek jest nikim."
 • "Nie o zemstę tu chodzi, ale by dać świadectwo. Historia nie zapomni o naszej ofierze i poświęceniu."
 • "Tylko w niebie jesteśmy równi. Liczy się honor i odwaga, nie skąd pochodzisz."
 • "Walczymy o przyszłość. Nawet jeśli przegramy bitwę dzisiaj, wygramy jutro. Nie możemy się poddać."

Te poruszające słowa oddają dramatyzm walki polskich pilotów, ich determinację i patriotyzm. To z pewnością jedne z najmocniejszych elementów filmu.

Kiedy miał premierę film 303. Bitwa o Anglię?

Polska premiera filmu 303. Bitwa o Anglię miała miejsce 7 września 2018 roku. Obraz trafił wtedy do kin na terenie całego kraju. Premierze towarzyszyła kampania promocyjna organizowana m.in. we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.

Przed premierą odbyły się także specjalne pokazy przedpremierowe filmu, m.in. 29 sierpnia 2018 roku w Kinotece w Warszawie. Na pokaz zaproszeni zostali weterani Sił Powietrznych. Wielka Brytania była kolejnym krajem, gdzie film trafił do kin - miało to miejsce 21 września 2018 roku.

Jak oceniają film 303. Bitwa o Anglię recenzenci?

303. Bitwa o Anglię spotkała się z pozytywnym odbiorem zarówno widzów, jak i krytyków. Recenzenci chwalą przede wszystkim wysoką jakość realizacyjną filmu i dbałość o historyczne detale. Podkreślają też kunszt aktorski obsady i wciągającą, momentami wzruszającą fabułę. Widzowie również doceniają walory produkcji jako ciekawej lekcji historii.

Niektóre głosy krytyczne dotyczą odrealnienia i heroizacji przedstawionych wydarzeń oraz pewnej powierzchowności w budowaniu dramaturgii. Jednak ogólny odbiór filmu jest bardzo pozytywny, a na portalu Filmweb ma ocenę 7,1/10 na podstawie prawie 50 tys. głosów.

Gdzie można obejrzeć 303. Bitwa o Anglię za darmo i bez limitu?

Istnieje legalna możliwość obejrzenia filmu 303. Bitwa o Anglię całkowicie za darmo i bez żadnych limitów. Wystarczy skorzystać z darmowego okresu próbnego na platformie Netflix, który wynosi 30 dni. Rejestrując nowe konto, przez pierwszy miesiąc można korzystać z biblioteki Netflixa bez ponoszenia żadnych kosztów.

Poza tym film można obejrzeć bez limitu będąc subskrybentem Netfliksa. Standardowa miesięczna opłata za dostęp do serwisu to ok. 40 zł. Netflix ma też w swojej ofercie plan podstawowy z reklamami za ok. 20 zł miesięcznie. Dzięki niemu również można obejrzeć 303. Bitwa o Anglię wielokrotnie i bez dodatkowych opłat.

Jaki był budżet produkcji filmu 303. Bitwa o Anglię?

Budżet filmu 303. Bitwa o Anglię wyniósł 13 milionów złotych. Była to więc produkcja średniej skali jak na polskie standardy. Za organizację finansowania odpowiadały polskie firmy produkcyjne TFP oraz Orka Studio.

Ze względu na rozmach widowiskowych scen batalistycznych, znaczna część budżetu przeznaczona została na realizację ujęć powietrznych. Wykorzystano zarówno archiwalne zdjęcia lotnicze, jak i nowe ujęcia kręcone z udziałem historycznych samolotów z okresu II wojny.

Dzięki sporemu jak na polskie warunki budżetowi, udało się oddać klimat epoki i zrealizować efektowne sceny walk powietrznych. Stanowią one jeden z najmocniejszych punktów filmu.

Jak wyglądała kampania promocyjna filmu 303. Bitwa o Anglię?

Kampania promocyjna filmu 303. Bitwa o Anglię była dobrze zorganizowaną i szeroko zakrojoną akcją reklamową. Jej celem było dotarcie zarówno do widowni masowej, jak i do środowisk związanych z historią lotnictwa.

Przed premierą w internecie pojawiły się liczne materiały promocyjne - zwiastuny, klipy, wywiady z twórcami. Ruszyła też kampania outdoorowa z plakatami i billboardami w całej Polsce. Twórcy promowali film na festiwalach filmowych i spotkaniach branżowych. Odbyło się też wiele przedpremierowych pokazów filmu.

Dodatkowo zorganizowano akcję edukacyjną we współpracy z IPN, która miała przybliżyć historię Dywizjonu 303 młodzieży. Kampania promocyjna spotkała się z szerokim odzewem i przełożyła się na sukces kasowy filmu, który obejrzało ponad 600 tys. widzów.

Podobne filmy

Tomasz Matysik

Tomasz Matysik

Jestem Tomasz Matysik, 31-letni entuzjasta filmów i seriali. Od najmłodszych lat pasjonuję się kinem i śledzę wszystkie nowości ze świata popkultury. Po studiach dziennikarskich postanowiłem połączyć moją miłość do pracy i założyłem własny portal o filmach i serialach. Codziennie piszę recenzje najnowszych produkcji, wywiady z aktorami i reżyserami oraz ciekawe artykuły o świecie kina. Interesują mnie zarówno wielkie blockbustery, jak i niszowe produkcje. Zawsze podchodzę do tematu z pasją i staram się przekazać czytelnikom swoją miłość do filmu. Liczę, że moje teksty zarażą innych tą fascynacją i zachęcą do odkrywania coraz to nowychfilmowych perełek

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 6 Liczba głosów: 159

Udostępnij