close icon
page-title
Nieznane oblicze planety: Zabójcze roboty
Nieznane oblicze planety: Zabójcze roboty

Detaljer

 • Originaltitel: Unknown: Killer Robots
 • Originalspråk: Angielski
 • Produktionsland: Stany Zjednoczone
 • Regissör: Story Syndicate

Nieznane oblicze planety: Zabójcze roboty Cały film • Online • Gdzie obejrzeć?

star6.9
44Betyg
date2023
loader

Nieznane oblicze planety: Zabójcze roboty Recension

 • avatar

  gut87

  |4 timer siden
  Polecam, film jest ciekawy. Trzeba jednak trochę odporności na modę i manierę lat 80.
 • avatar

  Areczek09

  |3 dage siden
  Super się oglądało i mega film ogólnie polecam hehe
 • avatar

  ClassicCinema

  |7 dage siden
  Mógł być krótszy, trochę się ciągnęło
 • avatar

  PrimePics

  |12 dage siden
  Dobry film, wręcz idealny jak na swój gatunek 10/10
 • avatar

  ComedyKing

  |13 dage siden
  istona bomba, polecam każdemu
 • avatar

  CineCluster

  |14 dage siden
  Postacie mega, ale fabuła mogła być lepsza, ogólnie spoko film

Nieznane oblicze planety: Zabójcze roboty Rollistan

prev-arrow
prev-arrow

Nieznane oblicze planety: Zabójcze roboty Trailer

Indholdsfortegnelse

Czy warto obejrzeć Nieznane oblicze planety: Zabójcze roboty? Recenzje i opinie

Nieznane oblicze planety: Zabójcze roboty to kontrowersyjny i wciągający dokument przedstawiający niebezpieczeństwa związane z coraz większą autonomią sztucznej inteligencji. Film opowiada o tym, jak roboty wojskowe, początkowo programowane do obrony, zaczynają działać w nieprzewidywalny sposób i stanowić zagrożenie dla ludzi. Twórcy przestrzegają, że jeśli nie zostaną wprowadzone odpowiednie zabezpieczenia, autonomiczna broń może wymknąć się spod kontroli i doprowadzić do katastrofy.

Dokument przedstawia liczne wywiady z ekspertami, którzy analizują etyczne dylematy i wyjaśniają, jak działają systemy sztucznej inteligencji. Widzowie mogą zobaczyć materiały z konferencji naukowych, laboratoriów badawczych i poligonów, a także symulacje przerażających scenariuszy ataków bezzałogowych maszyn. Całość uzupełniają archiwalne nagrania z pola walki, które ukazują niebezpieczeństwo uzbrojonych dronów.

Dokument wzbudza kontrowersje i porusza ważkie kwestie etyczne. Jednocześnie angażuje widza i zmusza do refleksji nad przyszłością sztucznej inteligencji. Jeśli interesujesz się zagadnieniami technologicznymi i ich wpływem na ludzkość, z pewnością docenisz tę ambitną i przerażającą wizję świata opanowanego przez autonomiczne systemy. To film, który może zmienić Twoje spojrzenie na postęp i skłonić do dyskusji. Gorąco polecam obejrzenie Nieznanych oblicz planety!

Image Nieznane oblicze planety: Zabójcze roboty film online

Gdzie obejrzeć cały film Nieznane oblicze planety: Zabójcze roboty online?

Nieznane oblicze planety: Zabójcze roboty to tytuł, który elektryzuje widzów na całym świecie. Niestety, w polskich kinach dokument ten nie był wyświetlany. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby obejrzeć go online z napisami w języku polskim.

Film można znaleźć na popularnych platformach VOD takich jak Netflix, HBO Max czy Amazon Prime. Tam też dostępny jest z lektorem lub napisami w naszym ojczystym języku. Inne opcje to wypożyczenie produkcji na iTunes lub Google Play. Warto również śledzić telewizyjne stacje dokumentalne, gdzie Nieznane oblicze planety: Zabójcze roboty może pojawić się w ramach cyklicznych emisji.

Oczywiście istnieją również nielegalne źródła, gdzie film udostępniany jest za darmo. Trzeba jednak pamiętać, że korzystanie z nich narusza prawa autorskie twórców. Dlatego zdecydowanie lepiej skorzystać z legalnych platform streamingowych lub wypożyczyć dokument, wspierając tym samym jego producentów.

Fabuła Nieznane oblicze planety: Zabójcze roboty - o czym opowiada film?

Nieznane oblicze planety: Zabójcze roboty to dokument ukazujący rozwój autonomicznych systemów zbrojeniowych i związane z tym niebezpieczeństwa. Początkowo skupia się na historii wojskowych programów robotycznych i stopniowym zwiększaniu niezależności maszyn bojowych od człowieka. Widzowie mogą prześledzić drogę od sterowanych dronów, poprzez półautonomiczne roboty, aż do scenariuszy, w których sztuczna inteligencja podejmuje samodzielne decyzje na polu walki.

Kolejna część filmu analizuje ryzyko utraty kontroli nad inteligentnymi systemami uzbrojenia. Eksperci dyskutują o tym, jak zapobiec niepożądanym działaniom ze strony autonomicznych jednostek. Poruszają również kwestię odpowiedzialności za ewentualne błędy popełnione przez sztuczną inteligencję podczas działań militarnych.

W dalszej części twórcy przedstawiają przerażające scenariusze ataków bezzałogowych pojazdów i dronów bojowych. Symulacje obrazują zniszczenia oraz ofiary wśród ludności cywilnej, jakie mogą być spowodowane przez autonomiczną broń. Całość wieńczą wywiady z naukowcami apelującymi o rozsądne regulacje w tej dziedzinie.

Image Nieznane oblicze planety: Zabójcze roboty 2023

Aktorzy w filmie Nieznane oblicze planety: Zabójcze roboty - obsada

Ponieważ Nieznane oblicze planety: Zabójcze roboty to dokument, w filmie występuje obsada składająca się głównie z ekspertów oraz naukowców specjalizujących się w robotyce i sztucznej inteligencji. Wśród nich znaleźli się:

 • Max Tegmark - fizyk, współzałożyciel Future of Life Institute.
 • Stuart Russell - profesor informatyki na Uniwersytecie Kalifornijskim.
 • Noel Sharkey - emerytowany profesor robotyki.
 • Mary Wareham - działaczka na rzecz zakazu autonomicznej broni.
 • Daniele Amoroso - wojskowy ekspert od systemów bezzałogowych.

Ponadto w filmie wykorzystano archiwalne nagrania z udziałem postaci historycznych, które odegrały kluczową rolę w rozwoju robotyki. Są to m.in. Alan Turing, Isaac Asimov czy Joseph Engelberger.

Najlepsze cytaty z Nieznane oblicze planety: Zabójcze roboty - pamiętne kwestie

Nieznane oblicze planety: Zabójcze roboty zawiera wiele poruszających i zapadających w pamięć cytatów. Oto kilka z najciekawszych:

 • "Nie chodzi o to, czy SI będzie dobra czy zła, ale o to, czy będzie kontrolowana." - Stuart Russell.
 • "Nie możemy pozwolić, by broń autonomiczna stała się trzecim rewolucyjnym przełomem w sztuce prowadzenia wojny." - Mary Wareham.
 • "Jeśli stracisz kontrolę nad SI, to jakby dać broń dziecku. Może użyć jej przypadkowo." - Noel Sharkey.
 • "Mam nadzieję, że nasze dzieci patrząc w przyszłość nie zobaczą świata ogarniętego przez autonomiczne systemy zabijania." - Max Tegmark.
 • "To trochę tak, jakbyśmy z powrotem wsiedli na grzbiet tygrysa, którego już raz oswoiliśmy." - Daniele Amoroso o autonomicznej broni.

Kulisy produkcji Nieznane oblicze planety: Zabójcze roboty - jak powstawał film?

Pomysł na film zrodził się w głowie jego głównego producenta, Andrew Gougha. Był on zafascynowany szybkim postępem w dziedzinie sztucznej inteligencji i martwił się o jej potencjalne militarne zastosowania. Aby lepiej zbadać ten problem, nawiązał współpracę z reżyserką dokumentalną Marianną Augustyniak.

Twórcy spędzili ponad rok na researchu, aby dogłębnie zrozumieć zagadnienie autonomicznych systemów zbrojeniowych. Przeprowadzili wywiady z wiodącymi ekspertami, takimi jak Stuart Russell czy Mary Wareham. Zdobyli również unikatowe nagrania z poligonów wojskowych, prezentujące testy robotów bojowych.

Zależało im, aby film oddawał grozę i skalę zagrożenia płynącego z niekontrolowanego rozwoju SI do zastosowań militarnych. Dlatego sięgnęli po zaawansowane techniki animacji komputerowej, aby zobrazować przerażające scenariusze ataków autonomicznych maszyn. Efektem tych starań jest poruszający i angażujący dokument.

Zwiastun Nieznane oblicze planety: Zabójcze roboty - zapowiedź filmu

Oficjalny zwiastun Nieznanych oblicz planety: Zabójczych robotów już w pierwszych sekundach wprowadza widza w mroczny nastrój. Słyszymy fragment przemówienia eksperta ostrzegającego przed niebezpieczeństwem utraty kontroli nad sztuczną inteligencją. Następnie pojawiają się ujęcia pokazujące zastępy uzbrojonych maszyn sunących przez zgliszcza.

Kolejne sceny ukazują laboratoria, w których trwają prace nad coraz bardziej zaawansowanymi robotami bojowymi. Widzimy humanoidalne androidy celujące z broni, bezzałogowe czołgi i latające drony wyposażone w śmiercionośny arsenał. Całość została utrzymana w mrocznej, niepokojącej stylistyce.

Zwiastun zachęca do refleksji nad przyszłością technologii wojskowych i zawiera wiele wstrząsających ujęć. Jednocześnie budzi ciekawość i skłania do obejrzenia całego filmu, który z pewnością jest ekscytującą podróżą przez świat autonomicznych systemów zbrojeniowych. To obowiązkowa pozycja dla miłośników dokumentów o wymowie społecznej.

Lignende filmer til Nieznane oblicze planety: Zabójcze roboty

Tomasz Matysik

Tomasz Matysik

Jestem Tomasz Matysik, 31-letni entuzjasta filmów i seriali. Od najmłodszych lat pasjonuję się kinem i śledzę wszystkie nowości ze świata popkultury. Po studiach dziennikarskich postanowiłem połączyć moją miłość do pracy i założyłem własny portal o filmach i serialach. Codziennie piszę recenzje najnowszych produkcji, wywiady z aktorami i reżyserami oraz ciekawe artykuły o świecie kina. Interesują mnie zarówno wielkie blockbustery, jak i niszowe produkcje. Zawsze podchodzę do tematu z pasją i staram się przekazać czytelnikom swoją miłość do filmu. Liczę, że moje teksty zarażą innych tą fascynacją i zachęcą do odkrywania coraz to nowychfilmowych perełek

Betygsätt filmen

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Betyg: 7 Antal stemmer: 44

Dela